Спеціальні потреби

Вiктор Янукович каже, що говорить з усiма


Партія регіонів веде переговори про створення коаліції з усіма політичними силами. Про це заявив лідер партії Вiктор Янукович, відмовившись, однак, назвати жодну з тих політичних сил. Він повідомив також, що регіонали підготували власний варіант коаліційної угоди, яку пропонуватимуть партіям до підписання.

На своїй минулій пресовій конференції Віктор Янукович оголосив, що розпочинає переговори з усіма політичними силами про створення коаліції. Які партії відгукнулися на заклик? Чіткої відповіді на це запитання журналістам отримати не вдалося. Прес-конференція тривала з півгодини, і добрих 5 хвилин лідер Партії регіонів говорив про футбол. Він поділився своїми спостереженнями про те, що «м`яч круглий» та, згадавши Олега Блохіна, потішив журналістів таким пасажем: «Ми йому завжди бажали, щоб він влучно попадав. Влучно. В ворота».

Головним месиджем, з яким Віктор Янукович вийшов до преси, був проект нової коаліційної угоди. Її Партія регіонів щойно затвердила на політраді. Говорячи про цю угоду, Янукович заявив: «Документ ми відпрацювали разом з іншими політичними силами, з якими весь час велись переговори». Намагання журналістів з`ясувати, про які, власне, політичні сили йдеться, не увінчалися успіхом. На уточнююче запитання – з ким конкретно Партія регіонів «веде переговори» і відпрацьовує коаліційні угоди, лідер регіоналів відповів: «Я ж сказав – з усіма!».

Суть угоди від регіоналів наразі не відома. Її остаточно доопрацюють до ранку четверга і розішлють на ознайомлення всім народним депутатам. Янукович повідомив тільки, що угода «демократична» і «виключає існуючі розбіжності між політичними силами». Ті розбіжності, за його словами, винесли в додаток, за яким потрібні окремі переговори. Йдеться, мабуть, про мовне питання і НАТО. Принаймні в словах лідера Партії регіонів, відомої своєю антинатівською риторикою, пролунали цілком нові нотки. Янукович сказав, що не можна плутати два різних питання – вступ до НАТО і співробітництво з НАТО. Щодо співпраці з альянсом, то тут, як він сказав, Україна відстає від Росії і повинна наздоганяти.

Чи й далі наполягатиме лідер регіоналів на прем`єрській посаді? Януковича питали про це, але він відповідав дуже туманно. Вкотре повторив, що Партія регіонів перемогла на виборах, і сказав таке: «Ми будемо не просто претендувати. Ми займаємо достатньо впевнену позицію». Але з другого боку, була і така фраза: «Переговори на те й переговори, щоб у їх ході шукати компроміси». «Компроміс залишатиметься до останньої хвилини», -- наголосив лiдер регiоналiв.

Заява Януковича про ведення переговорів з усіма політичними силами суперечить заявам лідерів партій, які відхрещуються від переговорів з регіоналами. На користь таємних перемовин між «Нашою Україною» і «Партією регіонів» свідчить неофіційна інформація, що циркулює в Інтернеті. Янукович нібито під час свят особисто зустрічався з президентом, і йшлося буцімто про коаліцію. Серед нашоукраїнців, активних у переговорах з регіоналами, називають імена Єханурова, Порошенка, радниці президента Віри Ульянченко. Водночас нашоукраїнець Петро Порошенко, коментуючи в інтерв`ю газеті «Дело» звинувачення у веденні таємних переговорів з Партією регіонів, сказав: «Вести переговори і зустрічатися – це два абсолютно різних формати». За його словами, з представниками Партії регіонів він зустрічався й зустрічається під час засідань робочої групи, і нічого вартого осуду в тих зустрічах не бачить.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG