Спеціальні потреби

Борис Тарасюк не вiрить у майбутнє СНД


СНД в його нинішньому вигляді не має майбутнього. Про це заявив на прес-конференції в Києві міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. При цьому організація ГУАМ, повідомив він, набирає нових обертів.

Запитання про майбутнє СНД Тарасюку поставили разом із запитанням про його особисте майбутнє. Щодо власних перспективи міністр висловлює більше оптимізму: «Якщо порівнювати, то моє майбутнє мені видається більш визначеним, аніж майбутнє СНД», -- сказав вiн.

Тарасюк уже отримав тимчасове посвідчення народного депутата, однак говорить, що готовий і далі залишатися міністром закордонних справ у новому уряді – якщо, як він каже, «буде висловлено таку пропозицію». «Що ж стосується СНД , то в тому вигляді, в якому СНД існує сьогодні, то майбутнього воно не має», -- додав глава українського МЗС.

Але питання про вихід з СНД наразі ніхто не ставить, -- заявив Тарасюк. За його словами, Україна й далі докладатиме зусиль для того, щоб змусити СНД працювати з питань, які становлять інтерес для країн-учасниць Співдружності.
У цьому контексті міністр згадав недавнє послання російського президента, сказавши, що йому імпонує теза Путіна – СНД повинно відповідати економічним інтересам країн-учасниць.

На противагу СНД, яка стагнує і в якій, за висловом міністра, “до будь-яких українських ініціатив алергія”, перспективною організацією йому видається ГУАМ – союз Грузії, України, Азербайджану і Молдови. Тарасюк повідомив, що наприкінці травня у Києві відбудеться саміт ГУАМ, на який, окрім лідерів чотирьох країн, приїдуть ще три президенти – хто саме, він не сказав -- і на якому, за його словами, відбудеться трансформація ГУАМ з інституції до повноцінної міжнародної регіональної організації з новою назвою.

Як наголосив керівник українського зовнішньополітичного відомства, об`єднатися в ГУАМ держави-учасниці спонукала стурбованість своїми безпековими інтересами, а відтак організація не є об`єднання «проти когось»:

«ГУАМ не є анти, проти когось об`єднанням. ГУАМ є об`єднанням держав, які мають спільні виклики, спільні інтереси і хочуть реалізувати ці спільні інтереси».

На прес-конференції в Києві Борис Тарасюк також з оптимізмом відгукнувся про розвиток відносин, зокрема, торговельно-економічних, України і Євросоюзу. Як він сказав, минулого року товарообіг Україна-ЄС став рекордним, сягнувши понад 24 мільярдів доларів, а експорт України до країн ЄС, порівняно з 2003 роком, зріс на 60%.

Як зауважив міністр, нині частка зовнішньої торгівлі України з Євросоюзом становить 30%; і 29% -- частка торгівлі з Російською Федерацією. «ЄС і Росія – наші найбільші торговельні партнери», -- наголосив Борис Тарасюк.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG