Спеціальні потреби

Чейнi у Вiльнюсi пiддав рiзкiй критицi Росiю


Віце-президент США Ричард Чейні розкритикував російський уряд за згортання демократичних реформ та перетворення енергоресурсів на інструмент шантажу. На конференції країн балтійського і чорноморського регіонів, що проходить в столиці Литви - Вільнюсі, американський віце-президент також засудив Росію за призупинення поставок газу в Україну на початку цього року.

У перший же день роботи Вільнюської конференції віце-президент США піддав гострій критиці президента Росії Володимира Путіна за обмеження прав громадян країни. «Опоненти реформ в Росії намагаються знищити надбання останнього десятиліття», -- заявив Ричард Чейні, вказуючи на придушення роботи мас-медія, релігійних і неурядових організацій, політичних партій. Утім віце-президент критикував Москву не лише за згортання демократичних реформ всередині країни.

«Інші дії російського уряду також є контрпродуктивними і можуть мати негативний вплив на відносини з іншими державами. Ніхто не виграє у ситуації, коли нафта і газ стають інструментами залякування і шантажу. Ніяк не можна виправдати дій, що становлять загрозу територіальній недоторканності сусіда».

Росія, як відомо, викликала на себе гнiвнi реакцiї з боку Європи, коли у січні цього року Газпром припинив постачання газу Українi, через територію якої блакитне паливо транспортується на Захід.

На конференції, в якій беруть участь лідери країн Східної Європи, що свого часу перебували під радянським впливом, і чимало з яких досі знаходяться у тіні Росії, віце-президент відзначив помітний демократичний поступ. На сніданку з президентом Віктором Ющенком Чейні назвав останні події в Україні надзвичайно важливими:

«Ми всі підтримуємо розвиток свободи і демократії, і ми вражені досягненнями наших друзів в Україні і хочемо зробити усе можливе, аби надати допомогу в майбутньому».

Головна тема Вільнюської конференції, в якій беруть участь президенти України, Грузії, Румунії, Болгарії, Естонії, Латвії і Польщі, -- інтегрувати до Євросоюзу і НАТО усi країни регiону.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG