Спеціальні потреби

У Києвi вiдновилися коалiцiйнi переговори


У Києві сьогодні відновилися переговори про створення правлячої коаліції. Президент Ющенко зустрівся з лідерами політичних сил, які потрапили до парламенту. Однак далi неясно, чи досягнуто прогресу у формуванні нової більшості.

Цілий день тривали наради президента Ющенка з лідерами парламентських сил. Із Юлією Тимошенко та Олександром Морозом консультації проводилися як у форматі віч-на-віч, так і спільно. Колишня прем`єрка вийшла з них особливо задоволеною і назвала їх надзвичайно успішними:

«Мені здається, що під час цієї зустрічі ми стали набагато ближче в розумінні того, як має створюватися і працювати коаліція, ніж навіть декілька тижнів тому. Я вважаю, що крок за кроком ми знаходимо порозуміння і створення коаліції в складі «Наша Україна», СПУ та Блок Тимошенко, на мій погляд, є абсолютною стовідсотковою реальністю».

Вже 10-11 травня, за словами Тимошенко, ця трійка узгодить коаліційну угоду. В ній буде програма дій нового уряду. Майбутні партнери мають погодити економічні, соціальні та зовнішньополітичні пріоритети. Окремо буде розділ про сфери відповідальності, каже Олександр Мороз. Тобто посади також будуть предметом переговорів:

«Поки що йде процес продуктивно. Як він буде йти коли дійде черга до кадрових питань? Я думаю, що це буде не дуже простий процес. Але я думаю, що він теж може бути завершений позитивно».

Втім заплутали журналістів прем`єр Юрій Єхануров та Віктор Янукович. Перший, чи то жартома, чи то серйозно сказав, що прем`єрство Юлії Тимошенко стало виглядати менш реально, ніж до зустрічі у президента. А лідер Партії регіонів вперто не хотів визнавати, що його політичній силі не залишили місця в коаліції і не погоджувався йти в опозицію:

«Партія, яка перемогла на виборах, створює коаліцію. Ми таку пропозицію зробили партії «Наша Україна». І зараз ми ведемо переговори. З іншими партіями ми не виключаємо можливості створення коаліції. У нас на різних рівнях йдуть переговори з усіма партіями. Є конфіденційні переговори, тому я не можу про все вам розказати».

Президент Ющенко свідомо уникає розмови про склад коаліції. Вiн каже, що не хоче бути учасником переговорів i пiскреслює, щоб будь-які альянси, як раніше, формувалися на Банковій. Мовляв, політичні сили мають домовлятися один з одним. Головне, щоб національні інтереси були вище особистих амбіцій, зазначив вiн:

Моя мета – щоб політичні сили, які працюють в українському парламенті, мали максимально узгоджену загальнонаціональну концепцію цінностей. Незалежно від того, чи вони в меншості, чи вони в більшості. Я зацікавлений, щоб парламент був працюючий, щоб в парламенті була коаліція і вона була стабільною. І останній пункт, хоча він є в основі перший – щоб коаліція була здатна проводити програму президента по курсу зовнішньої та внутрішньої політики».

Найзрозуміліша роль в майбутньому парламенті у комуністів. Їхній лідер Петро Симоненко, так і не дочекавшись на аудієнцію президента, образився, і пішов. КПУ втратила свою золоту акцію – будь-який склад коаліції може обійтися й без них.

XS
SM
MD
LG