Спеціальні потреби

Ющенко хоче від ЄС та НАТО чiткiшi сигнали


Українське керівництво закликає ЄС та НАТО дати чіткіші сигнали щодо переспективи членства країни в цих організаціях. Про це сьогодні у Вільнюсі сказав президент Ющенко. Він додав, що євроатлантична інтеграція залишається стратегічним вектором країни. Водночас у самій Україні лунають заклики не прискорювати вступ до альянсу.

Вступ до НАТО залишається стратегічним пріоритетом державної політики України. Цю тезу президент Ющенко підтвердив у виступі на Вільнюській міжнародній конференції «Спільне бачення спільного сусідства». Членство в альянсі Київ розглядає не тільки як необхідну умову безпеки держави, але й як крок, спрямований на приєднання України до клубу найрозвинутіших держав, які сповідують спільні демократичні цінності. Україна сподівається перейти до нового етапу співробітництва з альянсом, каже керівник МЗС Борис Тарасюк. Вiн дав зрозумiти, що особливі надії покладають на саміт альянсу в Ризі:

«Ми висловили надію, що Україну запросять до виконання плану набуття членства вже цього року. Щоб ми почали цей етап у вересні. Наша стретегічна мета - приєднатися до НАТО у 2008 році. Ми розуміємо, що нам треба ще багато зробити для того, щоб громадськість взнала більше про нашу співпрацю і підтримала членство в України в НАТО».

Українські чиновники, зокрема й президент запевняють - рішення про вступ України до НАТО буде прийматися тільки на загальнонаціональному референдумі. Втім визнають, поки що це питання не на часі. А в альянсі, як і раніше, утримуються озвучувати будь-які дати. Очікують, якою буде політика нового уряду. Генсек НАТО Яап де Хоп Схеффер зазначає, що прогрес залежатиме лише від України:

«НАТО звичайно сподівається і очікує, що зовнішньополітична лінія України на євроінтеграцію не зміниться. Члени альянсу дуже добре бачать прагнення вашої країни. І можу лише повторити, що двері НАТО відкриті для євпопейських демократій, які відповідають стандартам альянсу».

Натомість колишній український керівник МЗС Анатолій Зленко вважає, що зі вступом до НАТО поспішати не варто. Україна не готова до членства в блоці, каже він. Армія не відповідає стандартам альянсу, та й суспільство не сприймає цю ідею.

В той же час з вуст українських чиновників лунають дедалі критичніші заяви щодо доцільності членства в Співдружності незалежних держав. Секретар РНБО Анатолій Кінах вважає, що СНД втратила економічний сенс. За десять років в рамках організації не вдалося створити зону вільної торгівлі. Відтак, СНД перетворилося в консультативний орган.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG