Спеціальні потреби

Україна вимагає визнання Голодомору 30-х


Україна вимагає від СНД визнати Голодомор 1930-х років актом геноциду. Про це заявив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк під час свого офіційного візиту до Росії з приводу самiту СНД у Москвi.

З дипломатичної суперечки почався саміт СНД у Москві. Винести на порядок денний засідання Ради глав МЗС країн СНД питання про визнання Голодомору 1930-х років актом геноциду українського народу вже під час відкриття саміту СНД наполягав міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Ця пропозиція відразу наразилася на протидію його російського колеги Бориса Лаврова, який з одного боку заявив, що розділяє почуття українського народу з приводу того, що відбулося в 1930-і роки, однак водночас закликав не політизувати тему Голодомору, заявивши, що в раді СНД немає єдності з приводу цього питання.

На цю тему сторони говорили ще до початку саміту. Перед вильотом до Москви Тарасюк наголосив на важливості цієї проблеми саме для країн-учасниць Співдружності. Актом геноциду український Голодомор визнали вже понад 20 країн, серед яких США, а також Організація Об`єднаних Націй.

Зараз історики кажуть про три Голодомори на українській землі, 21-22-го, 32-33-го та 46-47-го років. Найнищівнішим був Голодомор тридцятих, рахунок жертв якого йде до десятка мільйонів.

Цю тему українська влада почала активно розвивати після помаранчевої революції. І відзначення річниці трагедії голодомору вперше на державному рівні відбулося саме у жовтні 2005 року.

Як свідчить позиція українських дипломатів, Україна має на меті досягти визнання цієї трагедії з боку Москви, адже якраз радянську владу дослідники вважають організатором знищення українських селян.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG