Спеціальні потреби

Наша Україна оголошує тайм-аут переговорам


На час Великодніх свят “Наша Україна” призупиняє переговори про створення коаліції в новообраному парламенті. Про це заявив керівник політради блоку Роман Безсмертний. Як він запевнив, після свят переговори відновляться у “помаранчевому” форматі.

На Великдень політики беруть тайм-аут. До суперечок про коаліцію повернуться лише після свят. Про це повідомив журналістів голова політради “Нашої України” Роман Безсмертний:

«Ми напередодні Великодня, а тільки безбожники перед Великоднем ведуть політичні переговори. Тому до переговорів ми повернемось одразу після Великодня і будем їх вести в рамках помаранчевої коаліції».

Як запевнив Безсмертний, “Наша Україна” дотримується принципу єднання у парламенті з колишніми союзниками по Майдану – Соцпартією і БЮТ:

«З позиції “Нашої України”, адекватною українським проблемам може бути лише помаранчева коаліція».

Проте як він вкотре повторив, передусім треба виробити спільну програму, а вже потім говорити про кадри:

«Для нас важливо, маючи уроки вчорашнього дня в діяльності в рамках коаліції, відпрацювати ті непогодженості, які ми бачили, працюючи в попередньому уряді. І тому питання посад ми відносимо на друге місце».

А тим часом багато хто сумнівається в тому, що колір майбутньої коаліції у Верховній Раді буде саме помаранчевим. З підтримкою демократичної коаліції “трьох” і осудом ідеї “неприродних політичних союзів” до президента України звернулася українська інтелігенція. Як сказано у відкритому листі, поширеному у четвер прес-службою Блоку Юлії Тимошенко, “суспільство дало своїм обранцям мандат довіри, але народ не давав їм мандата на утворення неприродних політичних союзів не те що з любові, а навіть і з розрахунку, які плюндрують надії і знущаються над очікуваннями”. “Інтеграція економіки різних регіонів і союз антагоністичних політичних сил – це різні категорії і явища”, -- зазначають автори відкритого листа. “Об`єднання Блоку Юлії Тимошенко, “Нашої України” та Соцпартії – це чесно. Все інше – оманливо і почасти аморально,” – мовиться у зверненні до Віктора Ющенка.

Лист підписала низка відомих українських діячів, серед яких Борис Патон, Іван Дзюба, Павло Загребельний.

У четвер стало також відомо, що глава держави не підключиться до переговорного процесу щодо створення коаліції. Про це заявила прес-секретар президента Ірина Геращенко, пояснивши, що це не належить до президентських функцій. Як вона сказала, “Політичні партії мають показати сьогодні відповідальність перед народом і без вихователів з Банкової самі пройти перший етап формування коаліції”.

Як повідомлялося раніше, з проханням особисто очолити переговори від блоку “Наша Україна” до Віктора Ющенка звернулася лідерка БЮТ Юлія Тимошенко.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG