Спеціальні потреби

США втрачають свою конкурентноздатність на світовому ринку


Велика проблема сьогодні спіткала одну з Американських сфер. Йдеться про технологічну галузь, в якій, як кажуть провідні місцеві компанії, Сполучені Штати втрачають свою конкурентну спроможність на користь країн Азії. Тепер американські компанії намагаються утримати свою позицію на ринку з допомогою законодавців.

Представники провідних технологічних компаній заявили Сенатському комітету з питань торгівлі, науки та транспорту, що Америка втрачає свою позицію лідера у галузі технологій. За останніми даними, активне сальдо у торгівлі США високотехнологічними товарами з іншими країнами у 1997 році становило 33 мільярди доларів. Натомість у 2003 був дефіцит в 27 мільярдів. Норман Оґустін, колишній голова правління американської авіабудівної компанії Локхід Мартін каже, що найбільше з цього скористали такі країни як Китай та Індія. На його переконання, частково це сталося через власну пасивність американців, частково тому, що решта світу покращує свої навички, і часто за рахунок копіювання того, що колись гарно робили Сполучені Штати. Візьмемо, наприклад, сферу наукових досліджень.

Сенатор зі штату Невада, республіканець Джон Енсин - співавтор Закону про сприяння національним винахідникам запропонував подвоїти державне фінансування наукових досліджень та покращити якості викладання математики та інших точних наук у школах. На жаль, у дисциплінах, які дають поштовх відкриттям у 21столітті: точних науках, технології, інженерних науках і математиці - Америка неухильно втрачає позицію світового лідера. І тому минулого року, 500 тисяч студентів у Китаї отримали диплом інженера, в Індії – 200 тисяч, а у США – лише 70. І якщо сьогоднішня тенденція продовжуватиметься, то 90 відсотків всіх науковців та інженерів у світі до 2010 року проживатимуть в Азії.

Попри зниження кількості студентів на інженерних та наукових факультетах Америки, показники внутрішнього валового продукту США залишаються одними з найвищих у світі. Дебора Вінс Сміт, президент Ради з Питань Конкурентної Спроможності національної організації, яка відслідковує тенденції у міжнародному бізнесі каже, що середній американський працівник у п'ять разів продуктивніший, ніж китайський. США досі лідирують у світі по об'ємах виробництва та доданої вартості виробництва. Однак, виклики насправді існують, вони системні і якщо їх ігнорувати, вони підірвуть фундамент міці і лідерства Сполучених Штатів. Сенатор з Монтани демократ Макс Бокус вважає, що позиції Сполучених Штатів залишаються сильними, однак час для змін політики у цій сфері настав. Пізніше цього року він має намір представити законопроект, який зосередить увагу на питаннях освіти, енергетичної реформи, охорони здоров'я. Закон покликаний допомогти американцям зберегти певний рівень життя за нових умов посилення глобальної конкуренції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG