Спеціальні потреби

Том Делей більше не балотуватиметься у Конгрес


Скандально-відомий конгресмен Том Делей - колишній лідер більшості в Палаті Представників, який донедавна вважався однією з найвпливовіших постатей у Вашингтоні, повідомив про своє рішення не балотуватися до Конгресу у листопаді цього року. Вдатися до такого кроку Делея змусили його дедалі серйозніші проблеми із законом.

У Конгресі Тома Делея ще називали «Молотом» через його жорсткий підхід до політики. Як лідер республіканської більшості в Палаті Представників, законодавець із штату Техас ефективно втримував партійну дисципліну і сприяв збору грошей на передвиборчі кампанії республіканців. Одначе, коли проти нього висунули звинувачення в неетичній поведінці і йому загрожувала поразка на виборах в листопаді, він вирішив зректися свого місця в Палаті Представників заявляючи, що не дасть ліберальним демократам можливості «вкрасти» це місце, використовуючи проти нього кампанію чорного піару. У вересні техаський прокурор Роні Ірл висунув проти Делея звинувачення у відмиванні корпоративних пожертв через національний комітет у Вашингтоні на кампанії республіканських кандидатів у Техасі. Через ці звинувачення Делей був змушений зректися посади лідера республіканської більшості в Палаті Представників.

Відтак виник скандал з приводу поведінки деяких з його помічників. Минулого тижня заступник керівника відділу кадрів Делея визнав себе винним в змові, униканні від сплати податків і шахрайстві, у зв'язку з спробами вплинути на членів Конгресу. У листопаді прес-секретар Делея признався, що брав хабарі. Крім того, колишній лідер більшості в Палаті Представників був тісно пов'язаний з лобістом Джеком Абрамовим, який тепер знаходиться під слідством у причетності до корупції у Конгресі. Професор політології Ричард Меррі каже, що Делею нічого не залишалося, як піти у відставку. Том Делей залишить Палату Представників у червні. Він обіцяє і надалі працювати в інтересах республіканської партії, але уже як приватна особа.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG