Спеціальні потреби

Огляд нових фракцiй: Блок Юлiї Тимошенко


Ми продовжуємо огляд найбільших фракцій новобраного українського парламенту. Другою за численнiстю буде фракція блоку Юлії Тимошенко.

Блок Юлії Тимошенко – головна несподіванка виборів 2006. Тимошенко не просто вдалося набрати більше, аніж іншим учасникам помаранчевої коаліції разом узятим, мається на увазі НСНУ та Соцпартію. З результатом понад 22% Юлія Тимошенко проведе до парламенту 129 своїх соратників.

Список парламентарів від БЮТ це декілька груп – люди, наближені до лідерів, депутати з фракції БЮТ попередніх скликань та група бізнесменів. Водночас, на відміну від інших фракцій, у БЮТ лідер буде один і його звуть Юлія Тимошенко. Вона головний об`єднуючий фактор – каже директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран:

«До фракції БЮТ прийшли з досить динамічних команд i це видно було в їхнiх виборчих кампаніях. На мою думку, у них була найбільш системна і сильна кампанія з усiх штабiв. Однак ті люди, які гуртуються в цій команді, ці люди переважно пов`язані лише особою, яка очолює виборчий список і це не тi люди, які пов`язані на основі якоїсь цільної програми чи принципів».

Політолог Володимир Фесенко виділяє кілька груп та декілька лідерів навколо Тимошенко – це її давнй соратник Олександр Турчинов, Михайло Бродський, який розчинив у Батьківщині свою партію «Яблуко» та Микола Томенко, який прийшов до Тимошенко після спільної роботи в уряді. Оцінка складу фракції БЮТ від Володимира Фесенка:

«Поперше, це люди були з нею з самого початку створення Батьківщини, які пройшли з нею випробування опозицiєю – друга група людей, це ті люди, які в принципі приєднались до Юлії Тимошенко вже після подiй помаранчевої революції під час її прим’єрства. Це ті люди, які в принципі належали, як правило, раніше до команди Віктора Ющенка, але саме за часiв прем’єрства Тимошенко вони приєднались до неї, тому що побачили саме в неї найбільш послідовного представника інтересів Майдану, і саме тому вони поставили на неї i як на перспективного політичного лідера і як на представника таких радикально-революційних iнтересiв. І третя група – вона, я думаю, є найбільш вразливою і найбільш ризикованою для Юлії Тимошенко – це група великого і середнього бізнесу, які приєднались до Тимошенко під час її прем’єрства».

Найбільш неоднозначні члени фракції БЮТ нового парламенту – це Василь Хмельницький, співвласник «Запоріжсталі», що мав дуржні стосунки з родиною Леоніда Кучми, брати Буряки, Олександр Фельдман та Олександр Абдуллін – відомі бізнесмени, що були доволі лояльними до минулого режиму, колишній партнер об`єднаних есдеків Богдан Губський та вже згаданий Михайло Бродський, якого звинуватили у розкраданні коштів його банку «Денді». Водночас, сама Тимошенко завжди заявляла, що ці люди виправляться і будуть працювати єдиною командою.

Фракцію Юлії Тимошенко традиційно вирізняла жорстка дисципліна. Чи вдасться їй забезпечити і дисциплінованість цих представників великого бізнесу значною мірою залежить від того, чи отримає сама Тимошенко посаду прем`єра і чи зможе втримати владу у тих регіонах, де отримала перше місце, а це не мало не багато – 12 областей та місто Київ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG