Спеціальні потреби

Популярність Буша залишається на рекордно низькому рівні


Згідно з останніми результатами опитування громадської думки, популярність президента Буша поміж американців залишається на рекордно низькому рівні. Його дії схвалює лише 37 відсотків населення. В Америці, у таких випадках, діюча адміністрація міняє голову апарату Білого Дому, що і відбулося на минулому тижні.

Саме на кадрові зміни покладають великі надії республіканці, більшість з яких стурбована тим, що непопулярність президента Буша серед населення зменшить їхні шанси на виборах до Конгресу у листопаді цього року. Зміна керівника працівників Білого Дому відбувається у складній для президента Буша час. Під тиском закликів республіканців взяти на роботу нових помічників зі свіжими ідеями, Президент зупинив свій вибір на Джошві Болтену. На його переконання, - це відвертий і прямолінійний чоловік, з почуттям гумору, який розуміє покладену на нього відповідальність і вміє бути лідером. Болтен до нового призначення був директором офісу управління та бюджету, однак у перший термін президентства Буша працював у Білому Домі. Болтен замінить на посаді керівника апарату Білого Дому Енді Карда, який пропрацював там майже 5 з половиною років. Карда найбільше пам'ятають після тер-актів у США 2001 року. Саме він шепнув на вухо президентові, що Америку атакують.

Професор Стівен Гесс з університету імені Джорджа Вашингтона каже, що президенти часто роблять кадрові зміни під час другого терміну, особливо якщо падає їхня популярність. Це стається при кожній адміністрації, коли у президента виникають проблеми. У Вашингтоні в таких випадках кажуть: ‘‘не стій ступором - роби щось’’.

Кадрових змін у першу чергу вимагали республіканці. Вони побоюються, що низький рейтинг президента зашкодить їм на виборах до Конгресу у листопаді. Деякі закликали знайти людину з-за меж президентського кола, яка могла б допомогти діючій адміністрації виправити негативний імідж США створений війною в Іраку, а також повільною реакцією адміністрації на ураган Катріна. Деякі політологи наразі говорять, що усі будуть задоволені кандидатурою Болтена. Він компетентна людина, здатна зайняти місце Енді Карда. Щоправда він - не «нове обличчя». А на цій посаді хочуть бачити поважну людину, впливового республіканця, який зможе переконати президента у подальших кадрових змінах.

Політичні спостерігачі нагадують, що кадрові перестановки у верхівці майже ніколи не впливали на рейтинг президента та його політику. Однак Стівен Гесс, професор університету ім. Джорджа Вашингтона, іншої думки. «Гадаю, що ми відчули різницю, коли Рональд Рейган запросив на роботу Говарда Бейкера після скандалу з продажем зброї Ірану. Чому? Тому що це був скандал. Необхідно було навести порядок, і нова особа це зробила. Це був унікальний випадок» - додає він. У випадку ж Джорджа Буша молодшого, то тут проблема не в конкретному посадовцю, а у політиці президента, в якій центральне місце займає війна в Іраку, каже політолог.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG