Спеціальні потреби

Верховна Рада проти перерахунку голосiв


Український парламент сьогодні так і не ухвалив рішення про перерахунок голосiв, вiдданих на виборах 2006. Вимогу про перерахунок висловили партії, що, згiдно з даними ЦВК, не подолали трьохвідсоткового бар`єру. Водночас, ті, хто вже бачить себе у майбутньому парламенті, пропонують перераховувати лише там, де є визначені судом поруешння.

Кілька днів тому аутсайдери виборів-2006 заявили про необхідність перерахунку результатів виборів. Самі вибори та хід голосування вони називають демократичними, однак мають претензії до процесу підрахунку голосів, який, на їх думку, грішив чималими вадами. Відтак, рішення про перерахунок голосів вимагали ухвалити від парламенту. В перерахунку виявився зацікавленим і спікер Володимир Литвин, блок якого не потрапив до наступного парламенту. Аргументи його соратників наступні – під час перерахунку голосів на окремих дільницях вже виявилено чимало неточностей під час підрахунку.

Водночас противники такого рішення вказують на те, що перерахунок не передбачений законом і згiдні, аби це робилося там, де суд встановив факти порушень. Згiдний з тим, що закон не передбачає перерахунку і голова комісії парламенту щодо демократичності виборів Георгій Крючков. Він каже, що попри низку проблем вибори відбулися.

Натомість сам Литвин нагадує, що жодної законодавчої бази не існує і щодо третього туру президентських виборів. Однак, вибори відбулися після того, як парламент ухвалив політичне рішення.

Врешті пропозиції щодо перерахунку так і не набрали більше 199 голосів. І хоч наразі вже практично зрозумілим є те, що перерахунку не буде, дискусія з цього приводу в суспільстві триватиме. Дрібніші партії і надалі ставитимуть під сумнів легітимність новобраного парламенту та справу відданості ідеям демократії влади, яка не погодилася довести, що підрахунок голосів був чесним.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG