Спеціальні потреби

Процес формування коалiцiї затягується


В Україні тривають переговори про створення урядової коаліції. Раніше повідомлялося, що підписання коаліційної угоди може відбутися після того, як ЦВК порахує всі голоси виборців. Однак зараз очевидно, що цей процес затягується.

Коли в Україні з`явиться новий уряд і коли переможці парламентських перегонів нарешті домовлться про те, хто буде владою, а хто опозицією, не знає ніхто. Спочатку коаліційну угоду ледь не підписали відразу після оголошення результатів екзит-полу, які, до речі, практично збіглися з кінцевими результатами. Потім, ініціативу взяв в свої руки президент. Він зустрівся з усіма переможцями виборів, окрім Петра Симоненка, далі передав повноваження по формуванню Кабміну Юрію Єханурову, який теж повторив зустрічі з Януковичем, Тимошенко та Морозом. Говорить прем`єр Єхануров:

«I з паном Януковичем, i з панi Тимошенко, i з паном Морозом. I я повинен сказати, що усi вони думають про Україну. Є розбiжностi в поглядах на економiчну полiтику, на деякi питання, якi пов`язанi з полiтичними лозунгами, а потрiбен час, щоб полiтичнi сили вiдiйшли. Я думаю, що до осенi це пройде i ми забудемо багато iз тих лозунгiв, якi були гострими на цей час».

Варiантів коаліції три: широка коаліція за участі всіх партій, окрім комунстів, відновлення помаранчевої команди Наша Україна, БЮТ та соціалісти, або ж блокування вчорашніх непримиренних супротивнкиів Нашої України з Партiєю регiонiв Януковича. Регіонали всі як один твердять, що готові об`єднуватися з помаранчевими заради економіки України. Про це сказав навіть неформальний лідер регіонів Рiнат Ахметов:

«Буває шлюб за коханням, а буває з розрахунку. В даному випадку любові немає, але в політиці нормальним є єднання з розрахунку. Наш розрахунок – це економічне зростання України».

На відновленні виключно помаранчевої коаліції постійно наполягає лише Тимошенко. Вона не приховує, що хоче бути прем`єром. У затримці вона звинувачує нашоукраїнців, особливо ту частину, яка за її твердженням наполягає на єднанню з колишніми ідеологічними супротивниками – регіонами.

«Сьогодні постала загроза створення коаліції між блоком “Наша Україна” і Партією регіонів», застерігає Юлія Тимошенко. За даними лідерки БЮТ, між біло-блакитними і помаранчевими йдуть закулісні переговори, причому противники і прихильники неприродного союзу, каже вона, у нашоукраїнському таборі поділилися в співвідношенні 80 відсотків до двадцяти. Однак ті 20% найвпливовіші, каже Тимошенко, і концепція про коаліцію з Партією регіонів переважає. Яке буде рішення, за її словами, залежить особисто від президента.

Новий парламент збереться на своє перше засідання лише у травні, а після того нова Конституція дає два місяці на формування коаліції. Якщо цього не станеться, президент може розпустити парламент. Тому скептики пророкують – новий прем`єр разом з коаліцією з`явиться в країні не раніше, ніж за три місяці.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG