Спеціальні потреби

Мiнськ сказав «нi» двом спостерiгачам з США


Мiнськ вiдмовив у в`їзнiй вiзi двом радникам Гельсiнської комiсiї США, якi мали бути спостерiгачами на президентських виборах у Бiлорусi цiєї недiлi. Американський українець Орест Дейчакiвський та його колега Рональд МакНамара уже двiчi були спостерiгачами на виборах у Бiлорусi -- у 2001 i 2004 роках. Цим разом навiть Центральна виборча комiсiя вiдмовилася їх зареєструвати. Дейчакiвський i МакНамара мали увiйти до складу мiжнародної мiсiї ОБСЄ, яку очолює член Гельсiнської комiсiї США конгресмен Елсi Гейстинґс.

Тим часом спiвголова Гельсiнської комiсiї США сенатор Сем Браунбек назвав недiльнi вибори у Бiлорусi фарсом та пiддав особливiй критицi начальника бiлоруського КДБ за його заяву про те, що будь-якi акцiї протесту в країнi трактуватимуться як однозначнi з тероризмом. Все це свiдчить, що режим боїться народу i немає найменшого намiру забезпечити чеснiсть i справедливiсть виборiв, зазначив Браунбек i додав, що Олександр Лукашенко нiчим не ризикує, щоб залишитися останнiм в Європi диктатором.

Не менш критично на адресу Лукашенка висловився другий спiвголова Гельсiнської комiсiї США конгресмен Крiстофер Смiт. Вiн висловив глибоке занепокоєння «зростаючою параноєю», на яку хворiють Лукашенко та його найближче оточення, як також озвученими ними погрозами силою розправитися з мирними демонстрантами.

Мiнськ також уже вiдмовив у видачi в`їзних вiз делегацiям грузинського парламенту, Європарламенту та, крiм двом згаданим членам Гельсiнської комiсiї США, також iншим представникам країн ОБСЄ.

XS
SM
MD
LG