Спеціальні потреби

Київ: в Українi секретних в`язниць немає


Україна заперечує існування на своїй території американських в'язниць. Про те, що на засекречених військових об'єктах у Київській області утримують підозрюваних у тероризмі іракців та афганців напередодні повідомило російське державне телебачення. Сьогодні речник українського Міноборони заявив, що вимагатиме від російського телеканалу спростування поширеної інформації.

Приводом для нових розмов про наявність в Україні таємних американських в`язниць стала програма на державному російському телеканалі РТР. Її журналіст стверджує, що на Київщині в одній із військових частин було відповідним чином обладнане приміщення. Воно було розраховане на 10 в`язнів та таку ж кількість охоронців. В цій в`язниці, мовляв, утримували і допитували ймовірних терористів з Афганістану та Іраку. В Україну їх доставляли літаками типу «Гольфстрім» на аеродром Озерний. В програмі йшлося, що наказ про будівництво камер віддав особисто віддав начальник Генштабу українських збройних сил Сергій Кириченко. Того передача обурила і він вирішив особисто заперечити всі неправдиві повідомлення, поширені російським телебаченням:

«Ніяких в`язниць для міжнародних терористів на території України немає і бути не може. Ніяких літаків іноземних збройних сил на території аеродрому Озерного в цей час не приймали. Я категорично вимагаю спростування цієї інформації від каналу, який її розповсюдив».

В Макарові Київської області дійсно розташований секретний об`єкт збройних сил України, каже Кириченко. Там раніше знаходилася шахтнта пускова установка для стратегічних озброєнь. Пізніше на цьому місці обладнали склад боєприпасів. Але на прохання російського армійського командування об`єкт засекретили – бо аналогічні пускові установки досі використовуються російськими збройними силами. Нині Кириченко готовий усім бажаючим довести, що на вказаному російськими журналістами об`єкті жодних в`язниць немає і не було:

«Я пропоную розглянути питання відвідання цього об`єкту журналістами всіх наших ЗМІ. Але для цього відвідання нам потрібно отримати дозвіл російського генштабу».

Російський телеканал як на одне з джерел інформації посилався на голову парламентського комітету Георгія Крючкова. Він вже заперечив, що має дані про наявність в Україні американських в`язниць.

XS
SM
MD
LG