Спеціальні потреби

Європарламент вдоволений кампанiєю в Українi


Нинішня виборча кампанія в Україні дуже близька до європейських стандартів. Про це заявив у Києві керівник місії Європейського парламенту зі спостереження за парламентськими виборами в Україні Марек Сiвець.

Семеро депутатів Європарламенту уповноважені спостерігати за українськими виборами, і як каже голова місії Марек Сівець, той інтерес не епізодичний. Пан Сівець був спостерігачем на минулих президентських виборах, і за його словами, тодішню й нинішню кампанію годі навіть порівнювати:

«Я вважаю, нечесно порівнювати нинішні вибори з президентськими виборами позаминулого року, бо тоді довелося б аж надто занизити планку сподівань. Усім відомо, якими були тодішні стандарти і норми. Сьогодні ж, попри деякі скарги, кампанія проходить нормально; це саме ті стандарти, які ми завжди хотіли бачити тут в Україні».

Чисті вибори – наголосив депутат Європарламенту – то сертифікат на зрілість демократії і перепустка до європейського кола держав. Як він зауважив, серед українських партій, що йдуть на вибори, немає жодної, яка була б проти європейської інтеграції. Представник Партії регіонів, виступаючи у Європарламенті, так само заявляв про європейський вибір, – нагадав Марек Сівець І порадив – якщо вже всі партії про це говорять – єднатися довкола європейських цінностей. Бо неможливо прийняти до Євросоюзу половину України: «Неможливо прийняти Київ і Львів без Донецька та Луганська», -- зазначив вiн.

Європарламентар висловив також незгоду з твердженням Юлії Тимошенко про те, що ці парламентські вибори будуть водночас виборами прем`єр-міністра.

«Я не можу погодитись з тим, що парламентські вибори будуть змаганням за посаду прем`єра. В такому разі я не бачу, хто виграв би ці змагання, і тоді Україна залишилася б взагалі без прем`єра. Прем`єр має отримати принаймні 226 голосів у парламенті. І в історії моєї країни ніколи не траплялося, щоб стільки голосів дала одна партія, хай навіть вона й виграла вибори», -- сказав поляк Марек Сівець.

Нагадаємо, висока оцінка кампанії європейськими спостерігачами прозвучала в унісон з думкою Сполучених Штатів. Посол США в Україні Джон Гербст заявив, що нинішня виборча кампанія є найчеснішою за всю історії незалежної України.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG