Спеціальні потреби

Київ вiтає вiдмiну поправки Джексона-Венiка


Українські політики сьогодні коментують рішення Палати представників Конгресу США про відміну поправки Джексона-Веніка щодо України. У зв`язку з цим рішення економісти прогнозують збільшення товарообігу між Україною та США удвічі.

Скасування поправки Джексона-Веніка американськими конгресменами – головна новина сьогодні в Україні. Вже зранку на неї відгукнувся президент країни Віктор Ющенко, який привітав таке рішення:

«Послідовні кроки США в останні місяці щодо підтримки України на шляху реформ – визнання України країною з ринковою економікою, підписання двостороннього протоколу між Україною і США про умови доступу на ринки товарів і послуг та скасування поправки Джексона-Веніка – свідчать про стратегічне партнерство між країнами і сприятимуть значній активізації торговельних відносин та приходу в Україну нових інвестицій» - зазначив Ющенко.

Президент України переконаний, що українські підприємці відчують позитивні наслідки цих змін уже цього року.

Ще більш оптимістичний міністр економіки Арсеній Яценюк. Він вважає, що рішення американських законодавцiв дозволить подвоїти товарообіг із США. На сьогодні зовнішньоторговельний оборот України і США складає 1,5 мiльярдiв доларiв, а може сягнути трьох мiльярдiв.

«Скасування всіх цих поправок і відновлення нормальних торговельних відносин дасть можливість, у першу чергу, металургії, зосередженої в східному регіоні України, нормально розвивати відносини та поставляти значні обсяги товарів у США», -- зазначив Яценюк.

Виключно позитивно оцінив рішення про відміну поправки Джексона-Веніка і спікер парламенту Володимир Литвин. Це є серйозним кроком до вступу України до СОТ, заявив спікер, особливо разом із підписаним нещодавно договором між Україною та США про взаємний доступ на ринки товарів та послуг. На його думку, ця поправка Джексона-Венiка у відношенні України вважалася анахронізмом. Нагадаю, що поправка Веніка діяла останні 33 роки, і була серйозною перепоною щодо торгівлі поміж двома країнами.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG