Спеціальні потреби

«Голтек» покаже контракт з Енергоатомом


Американська компанія, яка споруджуватиме в Україні сховище відпрацьованого ядерного палива, дала згоду оприлюднити текст контракту з Енергоатомом. Про це сьогодні в Києві заявив президент «Голтек Інтернешнл» Крiс Сiнгх. Такий безпрецедентний крок компанія вирішила зробити, щоб довести – спорудження сховища вигідне Україні. Воно, як сказано, принесе економічну користь і не зашкодить навколишньому середовищу.

Сховище, яке збудує американська компанія, зберігатиме тільки відпрацьвоване ядерне паливо з трьох українських атомних станцій. У нього не буде навіть технічних можливостей приймати матеріали з інших країн. Керівник «Голтек» Кріс Сінгх спеціально прилетів до Києва, щоб розвіяти страхи, які поширюють політики напередодні виборів.

Після зведення сховища Україна щороку економитиме 105 мільйонів доларів, каже він. До того ж зберігання буде надійнішим, ніж перевезення ядерних матеріалів залізницею до Росії. Контейнери «Голтек» витримують попадання в них літака і не бояться пожеж. Вони на порядок міцніші за радянські аналоги, які використовують нині, і служитимуть не менше ста років. Власне сховище – це ще й гарантія енергетичної безпеки, каже Сiнгх:

«Якщо Росія відмовиться приймати відпрацьоване паливо, Україна буде змушена зупинити свої реактори. Тому що вам буде ніде зберігати відпрацьоване паливо. Ви готові залишитися без світла? Ви не досягнете енергетичної незалежності поки не знайдете місця для зберігання палива з ваших реакторів».

«Холтек» збудує в Україні завод, який виготовлятиме ядерні контейнери. Більшість матеріалів також будуть українського походження, сотні людей отримають робочі місця. Експерти нагадують – у відпрацьованому паливі великий потенціал енергії. Щоправда нині вчені не знають, як її використовувати. Але за декілька десятиліть – такі технології обов`язково з`являться. Тоді відпрацьоване паливо стане цінніше за платину. Саме тому інші країни не вивозять його за кордон, каже глава представництва «Голтек» в Україні Микола Кононцев:

«Більшість країн, які мають такий ядерний комплекс, як Україна, використовують ті сховища, які нині планують побудувати в Україні».

Керівник «Голтек» дав згоду оприлюднити умови контракту. Можливо, після цього громадяни зроблять власні висновки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG