Спеціальні потреби

Роботу ВР зараз вважають неефективною


Робота парламенту під час виборчої кампанії є неефективною, вважають експерти Фундації «Відкрите суспільство». На їх думку, парламентарі використовують парламентську трибуну для прийняття популістських рішень, які новий склад Верховної Ради змушений буде скасувати.

Наближення парламентських виборів традиційно активізує роботу депутатського корпусу. В цей час парламентарі люблять згадати про найменш захищені верстви населення і не лише зареєструвати, а й у терміновому порядку розглянути деякі законопроекти, що мають на меті покращити життя громадян. За словами директора Фундації «Відкрите суспільство» Юрія Сиротюка, подібні законопроекти не лише обтяжують державний бюджет, але й взагалі ставлять його виконання під загрозу:

«Парламентарі дуже часто приймають псевдо-соціально орієнтовані закони, які фінансово непідкріплені. За підрахунками експертів в Кабінету Міністрів, останнім часом, перед виборами, парламент прийняв значну кількість законів, які переобтяжують бюджет на 70 мільярдів неіснуючих гривень. І зрозуміло, що нова Верховна Рада буде змушена відміняти досить багато популістськи прийнятих законів».

Проте, крім фінансової небезпеки, перед наступним складом парламенту стоїть і інші проблема. Зокрема, з цього року Верховна Рада перебрала на себе більше владних повноважень. Чи зможе новий склад парламенту ефективно керувати країною, питання для декого риторичне. На думку Юрія Сиротюка, сьогодні депутати не готові брати на себе усю відповідальність за подальший розвиток країни:

«Парламент не готовий. І цей парламент не демонструє, що він може перебрати на себе відповідальність. Він і далі ставить палки в колеса виконавчій гілці влади. Тобто парламент у нас вміє бути хорошим опозиціонером, але він не показує конструктиву».

Як приклад Сиротюк наводить ситуацію із газовою кризою, коли парламент мало того, що небездоганно відправив уряд Єханурова у відставку, але й не зміг запропонувати будь-який реальний варіант виходу з критичної ситуації. I якщо депутати й далі будуть протистояти уряду та президенту, то збільшення до нього довіри населення годі очікувати, вважають експерти.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG