Спеціальні потреби

Росiяни перевiряють українськi пiдприємства


В Україні тривають перевірки молочних підприємств російськими експертами. Оголошення про ці перевірки назвали черговим етапом торговельної війни мiж обома країнами. Офіційно, на пiдставi результатiв цієї експертизи має бути ухвалене рішення, чи зможуть українські виробники продавати свою продукцію у Росії.

Російські експерти "Россільгоспнагляду", які прибудили для інспекції українських підприємств, коментарів не дають. Зараз вони працюють в регіонах, вивчають досвід українських молочників та якість їхньої продукції. Двоє знаходяться у Києві.

Цікаво, що раніше росіяни пред`явили претензції до якості українського м`яса та м`ясних продуктів, але тепер віришили м`ясопереробні комбінати навіть не перевіряти.

Український міністр сільського господарства, якого двічі не прийняв російський колега задля обговорення цієї проблеми, споідвається, що після закінчення роботи експертів, українці нарешті отримають позитивне рішення і зможуть продавати продукти до Росії. Водночас, Олександр Баранівський знову натякає, що причина м`ясо-молочної війни виключно політична.

Тим часом голова Департаменту ветмедицини Іван Бісюк каже, що перевірки українські підприєсмтва не бояться, і готові продемонструвати всі свої технології. Загалом перевірка триватиме 10 днів.

Натомiсть політики кажуть про те, що у разі, якщо ембарго на поставки української сільськогосподарської продукції не знімуть після перевірки, то Україна має виробляти адекватні дії. Зокрема серед таких дій називають перевірку і російських імпортерів та їх продукції на предмет відповідності санітарним вимогам.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG