Спеціальні потреби

У США не вщухають дебати навколо урагану Катрiна


Днями у Конгресi опрацювано проект звiту, який критикує адміністрацію Буша за те, що вона неадекватно вiдреагувала на це стихійно лихо. Цікавим документ є ще й тим, що його опрацювали однопартiйцi президента.

Проект звiту, який уже просочився в американську пресу, критикує уряд за надто повiльнi, неефективнi, а то i взагалi вiдсутнi зусилля для подолання наслідків лиха. Чи не головне питання, яке ставить документ: наскiльки готовий сьогоднi федеральний уряд справитися з наслідками не лише стихiйних лих, а будь-якої катастрофи.

Проект звiту звертає увагу на той факт, що офіційних осiб уже роками попереджали, що дамби навколо Нового-Орлеану можуть не витримати одного з наступних ураганiв, при чому синоптики за кілька днiв до Катрiни попереджали про її можливі нищівні наслідки.

Звітуючись перед одним iз комiтетiв Конгресу, колишнiй директор Агентства США з надзвичайних ситуацій Майкл Браун пiддав критицi чиновників в адміністрації Буша якi доводили, що було неможливо передбачити потужність шторму. На його думку те, що вони тепер кажуть, ніби не могли робити якiсь прогнози, - це байка.

Міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертоф, що вiдповiдає за готовність країни до стихiйних лих та актiв тероризму каже, що вже ініційовано вiдповiднi змiни. Зокрема Агентство удосконалить свою уніфіковану систему тривоги, збільшить штат на кiлькасот чоловiк та впровадить найновiшi iнформацiйнi технології, щоб краще справлятися з наслідками будь-якої катастрофи.

Тим часом колишнiй директор Агентства з надзвичайних ситуацій Браун закликав законодавцiв зробити це вiдомство незалежним від Міністерства внутрішньої безпеки яке, як вiн каже, надто сфокусоване на боротьбі з тероризмом. Втiм Чертоф вiдкидає таку пропозицiю наполягаючи, що його мiнiстерство впорається i з одним i з іншим.

XS
SM
MD
LG