Спеціальні потреби

За виборами у Львовi стежитимуть студенти


Студенти у Львові знову пішли у підпілля. Взявши на озброєння напрацювання незалежних громадських організацій з попереднього року та українські партизанські традиції, студентська ініціатива „Думай сам!” почала стеження за виборами мера Львова у якостi невидимого та незалежного арбітра.

Є у революції початок, нема у революції кінця. Громадська студентська активність, така важлива перед виборами президента 2004 року, у Львові знайшла нову мету – стеження за виборами міського голови. Минулого тижня, у ніч з п’ятниці на суботу, на вулицях міста з’явилися великі чорні наліпки з білим написом: „Обережно, вибори! Думай сам!” Всупереч очікуванням, що ці наліпки перша стадія кампанії котроїсь з політичних сил, подальша інформація з’явилася в Iнтернеті та у вигляді листівок. Згідно з цими заявами, наліпки та агітки розповсюджують студенти, які об’єдналися під гаслом „Думай сам!” Вони стверджують, що не підтримують жодного кандидата та планують розповідати правду про всіх, хто претендує на посаду мера Львова. „Ми ходитимемо за їхніми спинами і розповідатимемо про кожен їхній крок в сучасному і минулому,” – йдеться в листівках.

Не зважаючи на підпільні методи роботи, прес-секретар кампанії Галина легко погодилася на зустріч і навіть розповіла, хто фінансує друк наліпок та підтримку сайту:

«Фінансують нас бізнесмени. Абсолютно різні. Львівські бізнесмени. Які звичайно хочуть залишитися інкогніто, щоби про них не знали».

Інкогніто прагнуть залишитися й самі студенти, кажуть, що побоюються тиску з боку ректоратів. Для цього використовують старі партизанські методи, будуючи кампанію за принципом мережі. Досвід вони отримали під час минулих виборів, проте стверджують, що були членами не „Пори”, а інших молодіжних організацій. Знову Галина:

«Це - когорта молодих людей, які зібралися ще під час помаранчевої революції, написали проект, подали їх до певних бізнесменів... не конкретно до певних, просто ходили по людях, і за однієї умови, що ми ні за кого не агітуємо, ми просто говоримо правду. І все».

Молоді люди вірять: не все ще продано і бізнесмени, які їх фінансують, прагнуть насамперед справедливості та прозорості мерських виборів у Львові. Проте, збираючи інформацію про кандидатів на посаду міського голови, вони наражаються на ризик, що їхні благі наміри можуть використати політичні гравці для вкидання компромату. Галина визнає ризик, проте не боїться, що з ініціативи скористається хтось з кандидатів:

«Однозначно ні, оскільки компромати збирають перевірені нами люди. Перед тим, як брати в них інформацію, ми напевно ще її перевіримо будь-якими способами. Бізнесмени, які нам дають гроші, – вони лише дають гроші. Ми від них ніякої інформації не беремо».

Студентська ініціатива „Думай сам!” не закликає львів’ян ігнорувати вибори. Своїм логотипом вони обрали лимон – щоб всім було кисло.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Найбільш напружена зустріч у Білому домі щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG