Спеціальні потреби

Київ i Москва домовилися на iнвентаризацiю


Україна і Росія домовилися спільно провести інвентаризацію майна Чорноморського флоту за два-три місяці. Це поки що найважливіше досягнення двосторонніх консультацій. Після цього сторони будуть домовлятися про вартість оренди. Українські урядовці хочуть значно збільшити плату за перебування російького флоту в Криму. Але поки що не мають для цього юридичних підстав.

Україно-російські переговори щодо проблемних питань чорноморського флоту були успішними. Про це говорять як учасники консультацій, так і експерти. Керівник російської частини підкомісії Григорій Карасін зазначив, що задоволений тим, що Україна пообіцяла неухильно виконувати всі положення базових угод. Найважливіше досягнення – згода Росії спільно провести інвентаризацію майна, яке перебуває у тимчасовому користуванні. Цього не робили з часу укладення міждержавної угоди у 1997 році, каже радник президента України Костянтин Тимошенко:

«Було створено шість спільних груп, які займатимуться окремими питаннями. Одна група з інвентаризації, яка почне роботу вже протягом наступних двох тижнів».

За словами урядовця, інвентаризація має закінчитися протягом двох місяців. Лише після цього Україна ставитиме питання про оплату за землі та об`єкти, які нині росіяни використовують незаконно. Заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко вважає, що сторони можуть домовитися й про спільне використання чорноморських маяків:

«Всі об`єкти навігації є власністю України. Це передбачає наше законодавство і не підлягає переговорам. Інша справа, що після того, як ці об`єкти будуть відповідно оформлені і передані українській стороні, ми згідно з базовими угодами можемо укласти окремі угоди».

В той же час українська делегація поки що формально не запропонувала підвищити орендну плату за базування російського флоту в Криму. Зараз вона складає менше 100 мільйонів доларів на рік. Раніше секретар РНБО Анатолій Кінах сказав, що Україна вважає цю суму неринковою і вимагатиме збільшення майже в 20 разів – до 1,8 мільрярдів.

Напередодні міністр оборони Анатолій Гриценко заявив, що Росія має готуватися до виведення свого флоту із Криму після 2017 року. Саме тоді завершується дія міждержавної угоди. За словами українського урядовця, про це партнерів попереджають завчасно. За цей час Росія має підготувати військову базу у Новоросійську.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG