Спеціальні потреби

В Українi проходить «Тиждень НАТО»


У Києві розпочався «Тиждень НАТО». За традицією, під час його проведення відбуваються інтенсивні консультації щодо інтеграції України до Північно-атлантичного блоку. Експерти альянсу висловлюють готовність допомагати реформувати українські збройні сили. У Міністерстві оборони кажуть про значний прогрес і можливість набуття членства в блоці вже за три роки. Свій тиждень протестів проти співпраці України з НАТО почали й його противники.

У понеділок до Києва прибула група експертів штабу Стратегічного командування НАТО. Фахівці разом з українськими колегами вирішуватимуть, як реформувати систему управління збройними силами України, аби вона відповідала стандартам альянсу. Це означає, що Генштаб Збройних сил чекають серйозні зміни. НАТО готове сприяти армійським реформам -- i порадами, і матеріально. Як саме - вирішуватимуть спільно протягом тижня, на який заплановано низку зустрічей і переговорів.

Такі інтенсивні консультації проходять в Україні шостий рік поспіль і отримали назву «Тижня НАТО». Делегація Міноборони щойно повернулася з Німеччини, де проходила влаштована альянсом конференція з питань безпеки. Як повідомляє прес-служба відомства, міністр Анатолій Гриценко зустрівся з американським колегою Дональдом Рамсфельдом. З ним обговорили програму співробітництва у підготовці Об’єднаних сил швидкого реагування. Сполучені Штати пообіцяли Україні допомогу у переході її збройних сил на контрактну службу.

За результатами зустрічей Гриценко заявив, що вже цього року Україна ставитиме питання про перехід до виконання плану набуття членства в НАТО. А приєднатися до альянсу, за словами міністра, реально за три роки. Такі прогнози грунтуються на високому рівні співпраці та швидких темпах реформування українських збройних сил. Однак реальність сценарію залежатиме від результатів парламентських виборів, визнає міністр. Адже частина політичних сил, які беруть участь у перегонах, не підтримують ідею членства України в альянсі.

Саме у понеділок ліві партії почали серію анти-натівських акцій протесту. Прихильники Наталії Вітренко обіцяють пікетувати місця у Києві та Криму, де відбуватимуться офіційні заходи «Тижня НАТО». Таким чином організатори хочуть завадити інтеграції України з альянсом. На вулицях столиці також з`явилися агітаційні матеріали опозиційного блоку «Не Так!». Вони закликають відмовитися від стосунків із НАТО на користь тісніших зв`язків із Росією. Ці політичні сили збирають підписи за проведення референдуму щодо цього суперечливого питання.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG