Спеціальні потреби

МЗС визначає умови голосування за кордоном


Україна готується до виборів 26 березня не лише вдома, але й за кордоном. Сьогодні Міністерство закордонних справ повідомило про особливості голосування українців в iнших країнах. Серед них – голосувати могтимуть також нелегали.

Питання голосування українців за кордоном вперше постало на минулих президентських виборах. Тоді експерти порахували, що за кордоном внаслідок економічних проблем перебуває дуже суттєвий відсоток виборців, який може мати серйозний вплив на результат голосування. За різними оцінками, від 1 до 5 мільйонів українців сьогодні живуть і працюють в країнах Європи та Росії. Це так звані заробітчани, які змушені шукати заробітків на чужині, оскільки для них не вистачає робочих мiсць в Українi. Більшість з цих людей перебувають на роботі за кордоном нелегально. І вибори 2006 стануть першим прецедентом, коли нелегали також матимуть право голосувати. Говорить заступник міністра закороднних справ Костянтин Наливайченко:

«Ми виходимо тільки з наявності паспорта громадянина України. Такий підхід був схвалений законодавством. Інших вимог не пред`являли, і інших документів наших громадян не будуть запитувати».

Виборчі дільниці відкриють у 78 країнах світу, де є українці. Загалом там працюватиме 114 дільниць, переважно у посольствах та консульствах. Для того, аби проголосувати, достатньо мати паспорт. Дозвіл на перебування в данiй країні не буде потрібен.

Раніше голосувати за кордоном могли лише ті, хто легально працював в інших країнах, і кількість таких людей переважно була не значною.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG