Спеціальні потреби

Україна вiдмовиться від російських товарiв?


Україна може обмежити імпорт російських товарів. Такі погрози озвучили сьогодні українські урядовці. До цих кроків можуть вдатися у відповідь на повну заборону ввезення українського м'яса та молочних продуктів до Росії. Заплановані на понеділок переговори не відбулися.

Конфлікт навколо заборони ввезення української м`ясо-молочної продукції в Росію розгорається. Міністр аграрної політики Олександр Баранівський скасував запланований на понеділок візит до Москви. Вiн каже, російська сторона уникає зустрічей і відмовляється сідати за стіл переговорів.

Україна докладає всіх зусиль для якнайшвидшого скасування санкцій, каже міністр. Минулого тижня в Москві відбулася низка нарад. Тоді українська делегація передала свої пропозиції щодо врегулювання проблеми. Росія мала надати свої відповіді минулої п`ятниці. Але їх у Києві так і не дочекалися. Ветеринарні служби кажуть, що у відповідь на висловлені претензії вжили низку заходів.

В той же час українські урядовці намагаються знайти підтримку своєї позиції в міжнародних організаціях. Олександр Баранівський вже звернувся за сприянням до Свiтової органiзацiї торгiвлi.

Між тим українські урядовці також почали говорити мовою погроз. Кажуть, що теж мають претензії до якості російської продукції. А тому не виключають введення заборони на імпорт деяких товарів. Мова йде про російські ковбаси, курячий фарш та м`ясні вироби, які не відповідають українським стандартам.

Баранiвський висловлює сподівання, що сторонам вдасться порозумітися протягом тижня i що до повномастштабної торгової війни справа не дійде:

«Я не думаю, що українці після таких дій Росії стали більше їх любити і поважати. Чи, скажімо, якби такі кроки вжили українці проти Росії, то нас би росіяни більше після цього любили».

Російське ембарго діє з 20 січня. Його пояснюють частими випадками транзиту через Україну неякісного м`яса сумнівного походження. Як приклад наводять ввезення туш індійських буйволів. За документами, вони були телятами.

Якщо ембарго не скасують найближчим часом, виробники твердих сирів зазнають збитків у десятки мільйонів доларів щомісяця. Українські виробники молока вже почави відчувати наслідки російських санкцій – закупівельні ціни на сировину впали майже вдвічі. Це робить виробництво молока нерентабельним. Експерти прогнозують значне скорочення поголов`я худоби, якщо урядам двох країн не вдасться домовитися.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG