Спеціальні потреби

ПОРА оприлюднює новий «чорний список»


Громадянська партія ПОРА оприлюднила прізвища тих, хто з її «чорних списків» перекочував у виборчі списки партій і блоків. «Пористи» вимагають від ЦВК пояснень, а суспільство закликають до дискусії: як сталося так, що фігуранти кримінальних справ претендують на депутатські мандати?

Свої «чорні списки» ПОРА складала ще під час минулих президентських виборів. До них вносили деканів, що робили репресії проти «неправильно» голосуючих студентів, посадовців, що «бавились» адмінресурсом, членів виборчих комісій, що крали голоси. Сьогодні щонайменше 40 фігурантів тих «чорних списків» опинилося у виборчих списках до Верховної Ради. Один «чорносписочник» є у Блоці Юлії Тимошенко, троє – у «Нашій Україні», п”ятеро – у блоці Кравчука «Не так», восьмеро – у блоці Литвина і найбільше – вісімнадцять – у Партії регіонів. З найгучніших прізвищ – Азаров і Ківалов, Янукович і Колесников, Кушнарьов, Шуфрич, Медведчук. Оприлюднюючи списки, громадянська партія ПОРА хотіла привернути увагу суспільства до того факту, що фальсифікатори ідуть у парламент, -- каже один з лідерів ПОРИ Андрій Юсов:

«Цей список оприлюднюється для того, щоб запитати в даних партій і блоків, запитати в Центральної виборчої комісії, запитати в українського суспільства – чому сьогодні ті люди, щодо яких панує думка в суспільстві, що вони замішані у фальсифікації виборів президента України, в порушенні виборчих прав громадян, включені в ті чи інші виборчі списки? Чому сьогодні українська влада, українська держава, судові органи, правоохоронні органи не дали чітких відповідей на запитання?».

«Пористи» кажуть, що подадуть звернення до Центрвиборчкому і вимагатимуть роз`яснень, чому особи, звинувачені у виборчих махінаціях, корупції, закликах до сепаратизму, були зареєстровані кандидатами в депутати. Як сказано в оприлюдненому партією повідомленні, «Обурює те, що антигерої нашого часу, особистості, горезвісні через свою діяльність під час та після помаранчевої революції, досі залишаються поза увагою влади та правоохоронних органів».

На нинішній масовий похід у владу тих, кого на Майдані таврували як бандитів, ПОРА відреагувала також листівками, розклеєними по всьому Києву – «Пора спитати, чому вони не сидять» – із зображенням Кучми, Януковича і Кiвалова.

Нагадаю – нещодавно до присутності у виборчих списках фігурантів кримінальних справ привернув увагу міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Центрвиборчком відповів на це зауваженням міністрові, порадивши “бути стриманішим” у висловлюваннях.

А тим часом політикум знову обговорює судимості першого номера у виборчому списку Партії регіонів – Віктора Януковича. Екс-міністр юстиції Роман Зварич зажадав зняття Януковича з перегонів у разі, якщо буде доведено, що скасування його судимостей сфальсифіковане. Головний міліціонер Луценко, у свою чергу, підтвердив, що фальсифікація справді мала місце. Як заявив Юрій Луценко, виступаючи днями в прямому ефірі «5 каналу», «секретарці, що підписалася під тим рішенням про зняття судимостей, було на той час близько семи років».

Утім, як вважають експерти, тему судимостей Януковича слід було або доводити до кінця одразу після виборів, або не підписувати з ним меморандумів про співпрацію. Сьогодні ж спроба зняти головного опозиціонера з виборів, попереджають аналітики, буде розцінена як факт політичних переслідувань і може незаслужено зробити з нього національного героя.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG