Спеціальні потреби

Київ i Москва кажуть, що будуть домовлятися


Україна і Росія будуть вирішувати спільні проблемні питання лише за столом переговорів. Про це сьогодні у Києві домовилися представники Рад національної безпеки і оборони обох країн Анатолiй Кiнах та Ігор Iванов. Сторони не погоджуються з оцінками політиків, які кажуть, що дві країни знаходяться в стані «холодної війни». Україна наполягає на запровадженні нових підходів до переговорного процесу. А саме – відмові від неформальних та кулуарних домовленостей.

Газова суперечка, конфлікт навколо чорноморських маяків, м`ясо-молочне протистояння. Це далеко не повний перелік неврегульваних проблем у стосунках України і Росії. Політики двох країн називають їх не інакше як «холодною війною». Втім представники влади заперечують. Вони визнають, що неузгодженість позицій є, але наполягають, що сторони готові шукати спільні рішення. Кажуть, що саме з такою метою до Києва прибув секретар Ради національної безпеки і оборони Росії Ігор Іванов.

Із своїм колегою Анатолієм Кінахом він говорив про все коло міждержавних проблем. Але головна тема переговорів – перебування російського Чорноморського флоту в Криму. Iгор Iванов:

«Ми виходимо з того, що в наших стосунках ми маємо керуватися тими засадничими документами, які підписані та схвалені відповідними законодавчими органами. Ми ними керуємося, і рекомендуємо всім ці угоди ретельно вивчати і будувати свою роботу саме на базі цих документів».

Однак, як вiд української сторони додав Анатолiй Кiнах дуже часто сторони по різному трактують одні й ті ж угоди:

«За останні роки ми дуже захопилися на міждержавному рівні так званою дипломатією «без краваток». Сьогодні обидві держави -- і Україна і Росія -- докладають зусиль для переходу на якiсно новий рівень стосунків – прагматичних, рівноправних, взаємовигідних, чітко формулюючи їх через нормативну базу і виконання своїх зобов`язань».

На початку лютого засідатиме Рада національної безпеки і оборони країни. Вона має виробити алгоритм вирішення проблеми із маяками та іншим гідрографічним обладнанням. Нині воно перебуває у користуванні Чорноморського флоту Росії. Українська сторона вважає, що незаконно, як і багато інших об`єктів у Криму, які, як твердить вона, формально в оренду не передавали.

XS
SM
MD
LG