Спеціальні потреби

Київ вирiшує черговий конфлiкт з Росiєю


Однією з тем сьогоднішнього засідання уряду була проблема поставок в Росію продукції українського сільського господарства. Кілька днів тому Москва заборонила ввезення на свою територію українського м`яса, риби, меду та молочних продуктів. Урядовці вважають, що це не стільки економічна, скільки політична справа.

Українські товаровиробники б`ють на сполох. Іще декілька днів і чимало з них будуть змушені заявляти про своє банкрутство. Справа в тому, що чимало з них продають свою продукцію саме росіянам. Достатньо навести лише одну цифру – 60% українського сиру продають в Росії. Після рішення російських ветеринарів про те, що українські товари не відповідають російським нормам, виробники просто не можуть за такий короткий термін знайти інших споживачів.

Попередження від Ветслужби Росії надійшло до українського Міністрества аграрної політики за два дні до того, як продукцію заборонили до ввезення. Як каже міністр Олександр Баранівський, раніше жодних зауважень щодо якості та норм від росіян не було. Відтак – його висновки – це політична справа, мета якої - тиск на Україну.

Натомість росіяни політику у цій справі відкидають. Посол Росiйської Федерації в Україні Віктор Черномирдін каже, що це якась помилка. Мовляв, росіянам українське м`ясо і молоко потрібнi не менше, аніж українцям ринок збуту:

«Це непорозуміння, я так думаю. Тому що і молоко і сир і масло українське було завжди високої якості і з задоволенням споживалося росіянами».

Тепер Мiнiстерство аграрної полiтики України домовляється про термінові переговори з російськими ветеринарами, аби вирішити проблему. Щоденна затримка коштиує українським виробникам надто дорого.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG