Спеціальні потреби

Секретарiат роз`яснює анти-кризовий план Ющенка


Президент Ющенко сподівається на підтримку свого плану подолання політичної кризи від учасників коаліції «Сила народу» - Олександра Мороза та Юлії Тимошенко, а також спікера Володимира Литвина. Про це сьогодні заявив заступник глави Секретаріату Іван Васюник.

План президента щодо стабілізації суспільно-політичної ситуації, який Віктор Ющенко оголосив у своєму телезверненні 23 січня, вступив у дію. Свою роботу має розпочати і тристороння група – від президента, уряду та парламенту, яка має визначити, як і коли приймати важливі для країни закони – зокрема ті, що необхідні для вступу в СОТ, про Кабінет Міністрів України, про Президента України, про опозицію, про всеукраїнський референдум та іншi.

Як сказав заступник голови Секретарiату президента Iван Васюник, Ющенко буде готовий вести діалог з політиками, але лише після того, як робоча група узгодить всі позиції.

Президент пропонує також ввести мораторій як на висловлювання, так і на дії з боку учасників політичного діалогу, які можуть призвести до подальшої дестабілізації ситуації в Україні.

Про це мають заявити як глава уряду, так і спікер парламенту. Втім, проблемою може стати головна теза Ющенка, з якою мають погодитися політики, які хочуть вести діалог – відставка уряду Єханурова нелегітимна і уряд залишається діючим.

Ще одним важливим пунктом є відновлення повноцінної роботи Конституційного суду України. Натомість сам президент обіцяє політикам не втручатися у хід виборчої кампанії і пропнує підписати відповідний меморандум про проведення чесних і прозорих виборів.

XS
SM
MD
LG