Спеціальні потреби

Нестача газу загрожує українськiй промисловостi


Через дефіцит газу українська влада може зупинити роботу низки промислових об'єктів країни. З такою погрозою виступив сьогодні премєр-міністр Юрiй Єхануров. Таким чином уряд хоче скоротити споживання газу. Воно зросло до рекордних показників через сильні холоди.

Промисловці не дослухалися закликів уряду добровільно скоротити споживання газу. Області не виконують визначені їм ліміти на блакитне паливо. Минулої доби в Україні встановили черговий рекорд – 427 мільйонів кубометрів.

Пан Єхануров визнає, що найбільше стали витрачати газ комунальщики. Він залишається найпопулярнішим паливом для обігріву осель. Оскільки обмежити споживання населенням неможливо, уряд може вдатися до відключень промислових об`єктів:

«Якщо буде продовжена така погода, і будуть холодні дні, я вас попрошу провести наради із найбільшими споживачами газу, [і домовитися] аж до припинення основого виробництва. Я маю на увазі до забезпечення життєдіяльності підприємства. Бо населення зараз забирає все те, що фактично має йти на промислове виробництво».

Ситуацію загострює те, що із збільшенням споживання значно впали розрахунки за газ, кажуть урядовці. В той же час міністр промислової політики Володимир Шандра переконаний що аварійних зупинок вдасться уникнути:

«І по хімічним підприємствам і по гірничо-металургійним підприємствам є межа. Якщо нижче неї буде подаватися газу – це буде зупинка підприємств. До цієї межі ми поки що й близько не підходимо. Тому мова про зупинки підприємств не йде взагалі».

Обмежити споживання палива вимагає й Росія. Там кажуть, що через відбір газу в Україні, його недоотримують європейці. Однак українські урядовці заперечують несанкціонований відбір експортного палива.

Тим часом в черговий раз відклали підписання газового контракту між Росією та Україною. Його планували узгодити ще минулого тижня, але перенесли. У середу глава уряду Єхануров повідомив, сторони продовжують шукати компроміс. Цього дня мали створити спільне підприємство, яке постачатиме газ в Україну. Його засновники – російсько-швейцарська компанія «РосУкрЕнерго» і український «Нафтогаз».

Російські та українські експерти працюють в Києві. Офіційних повідомлень про причини затримки немає. Експерти припускають, очевидно, що не вдається зафіксувати на довгий термін раніше погоджену ціну палива на рівні 95 доларів за тисячу кубометрiв.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG