Спеціальні потреби

Турчинов: меморандум прикривав корупцiю


Меморандум між Ющенком і Януковичем служив політичним прикриттям для корупції. Про це заявив керівник штабу Блоку Юлії Тимошенко, екс-голова СБУ Олександр Турчинов. На прес-конференції в Києві вiн оприлюднив документи, де йдеться про відкликання, на підставі Меморандуму, кримінальних справ проти авіaкомпанії “Аеросвіт”, за якою стоять інтереси родини колишнього президента Кучми.

“Окрім публічно підписаного з Януковичем Меморандуму про співпрацю, були інші, таємні документи, які пресі не представляли”. З такого повідомлення розпочав свою прес-конференцію керівник штабу БЮТ, екс-голова Служби безпеки Олександр Турчинов. Один з таких таємних документів, що став явним, роздали журналістам.

Ідеться про давній спір між державним аеропортом “Бориспіль” і приватною авіакомпанією “Аеросвіт”, за якою – заявляє Турчинов – стоять інтереси дочки та зятя колишнього президента України. “Аеросвіт” за часів правління Кучми придбав за копійки земельні ділянки навколо аеропорту, тим самим перешкоджаючи його реконструкції та перебираючи на себе кредити, видані на його розвиток. Після приходу нової влади проти власників “Аеросвіту” були порушені кримінальні справи, а незаконно придбані майно і землі повернені державі.

Проте все змінилось, коли 13 вересня 2005 року президент Ющенко підписав з лідером Партії регіонів Януковичем Меморандум про єдність та співпрацю. Після цього з “Аеросвітом” було укладено “мирову” – кримінальні справи відкликаються, а всі захоплені навколо Бориспільського аеропорту землі залишаються за родиною Кучми.

В оприлюдненому Турчиновим документі, який у грудні минулого року підписав з “Аеросвітом” міністр транспорту Бондар, так і сказано: мирова укладається “керуючись принципами, проголошеними президентом України в Меморандумі про співпрацю”.

На запитання журналістів про те, яке відношення має “мирова” з Кучмою до Меморандуму з Януковичем, екс-глава СБУ відповів: «Янукович є представник всіх угнєтаємих олігархів...».

За словами Турчинова, Меморандум став політичною амністією для злочинців режиму Кучми:

«Це було вікно, в яке полізли Пінчуки, Суркіси, Медведчуки. Тобто відкрили віконце – а хлопців же не треба через двері запрошувати, вони залізуть через будь-яку щілину... Це, безумовно, просто політичне прикриття для кримінальних справ, які закриваються, для корупції, яка відбувається».


Турчинов твердить: справа “Аеросвіту” – лише одна з тих кримінальних справ, які були закриті під час дії Меморандуму. Соратник Юлії Тимошенко озвучив вимогу Блоку БЮТ: оскільки президент 13 січня відкликав свій підпис під Меморандумом, повинні втратити чинність і всі “мирові угоди” з олігархами, підписані на його основі.

А тим часом міністр внутрішніх справ Юрій Луценко у п`ятницю вніс ясність стосовно інших сенсаційних викриттів, зроблених Блоком Юлії Тимошенко. Йдеться про протокол допиту екс-глави Фонду держмайна Михайла Чечетова, що містить свідчення про незаконну приватизацію родиною Кучми меткомбінату “Криворіжсталь”. Як заявляли члени Блоку Тимошенко, попри факти, повідомлені Чечетовим, кримінальних справ не порушено, а допит покладено під сукно.

У п`ятничному інтерв`ю газеті “Сегодня” міністр внутрішніх справ підтвердив: міліція справді допитувала Чечетова. Проте як каже Луценко, “це лише свідчення і більше нічого, а потрібні матеріали”. За його словами, за переданою міліцією в Генпрокуратуру кримінальною справою зараз ведеться слідство, а Чечетов дає “сенсаційні”, як було сказано, свідчення прокурорам. Далі – заявив міністр – усе залежить від слідчих ГПУ, який статус вони оберуть для панів Чечетова і Кучми. “Свідки це одна справа, підозрювані друга, винувачувані третя”. “Якщо ви питаєте мене, -- сказав Луценко в інтерв`ю газеті “Сегодня”, -- то якби підслідність посадових злочинів була у міліції, то Кучма неодноразово був би викликаний на допит у міліцію, незалежно від того, близько вибори чи далеко”.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG