Спеціальні потреби

У Верховнiй Радi у четвер чекатимуть Ющенка


У четвер в українському парламенті чекають президента Ющенка, аби обговорити політичну кризу, яка склалася в країні. Між тим сьогодні Верховна Рада вкотре не проголосувала за законопроекти, які необхідні для вступу України у СОТ.

Доля уряду і далі одна з головних тем. Одна частина парламенту наполягає на скасуванні парламентської поставови про відставку, інша частина, яка включає більшість депутатів, каже, що відставка – це факт, який відбувся. Однак всі чекають, чи прийде до парламенту президент, аби обговорити можливий компроміс. Поки що найімовірніше модель такого компромісу виглядає наступним чином – депутати відкликають голоси з-під постанови про відставку, але воднчоас роблять ротацію міністрів із врахуванням представництва тих фракцій, які пiдтримуватимуть Єханурова. Такою фракцією можуть стати народники Литвина. Паралельно парламент голосує за суддів Конституційного суду.

Воднчоас, вже сьогодні парламент вкотре продемонстрував, що будь-яка нова коаліція буде слабкою. Під час голосування за пакет законопроектів, необхідних для вступу до СОТ, союзники президентських сил -- соціалісти -- голосували проти. Вони це пояснюють змістом цих документів.
Натомість представники НРУ Михайло Поживанов каже, що таким чином депутати знову продемонстрували, що президент не контролює ситуацію в парламенті, а отже домовлятися з цим парламентом Ющенку не варто.

Нашоукраїнець Микола Мартиненко натякає на те, що дехто в парламентській президії спеціально відтягує парламентські канікули, які мали вже розпочатися, для політичних торгів.

Сам президент остаточно не сказав, чи буде він в четвер у парламенті. Депутати прогнозують, що це стане відомо в останній момент, однак поки що всі можливі компроміси, озвучені полiтиками, експерти називають малоймовірними. Головна причина – виборча боротьба та конституційна реформа, в якій зацікавлені одні, і не зацікавлені інші.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG