Спеціальні потреби

Пайфер: вiдставка уряду Єханурова – не криза


Прокоментувати ситуацію в Україні і, зокрема, рішення Верховної Ради вiдпавити уряд Юрiя Єханурова у вiдставку ми попросили колишнього посла США в Україні Стівена Пайфера. Вiн сказав, що вважає це цілком зрозумілою та нормальною подією на українській політичній арені напередодні парламентських виборів, i додав, що ніякої політичної кризи не виникло:

«Особисто я гадаю і сподіваюсь, що помаранчеві сили таки зможуть домовитись і Ющенко з Тимошенко виступлять на виборах єдиним фронтом. Я підозрюю, що після сьогоднішніх подій це буде важче зробити. Однак, зважаючи на природу політики, до виборів ще десять тижнів, а за цей час багато чого може змінитися».

Не зважаючи, якими будуть результати виборів, додає колишній дипломат, після березня політично Україна стане зовсім іншою державою:

«Після березневих виборів в Україні виникне нова політична ситуація. Збільшення повноважень прем'єра виведе українську політику на складніший рівень. Стане важливою наявність між президентом та прем'єром подібність поглядів, якщо Україна хоче продуктивно рухатись уперед. Це вимагатиме певних політичних компромісів від обох сторін, однак у майбутньому для України це позитивно - мати систему взаємоконтролю, чого не могло існувати за режиму Кучми».

Деякі політики вже висловлюють занепокоєння, що подвійна зміна уряду за лише один рік президентства Ющенка послабить довіру західних партнерів та сповільнить економічний розвиток країни. Втiм Стівен Пайфер з такими твердженнями не погоджується:

«Я думаю, більшiсть західних оглядачів бачать те, що відбувається в Україні у контексті виборів, до яких лишилося два з половиною мiсяця. Існує розуміння, що це певні політичні маневри в Українi. Я думаю, сама так бачать сьогоднішнє рішення Ради», - сказав колишнiй посол США в Києві Стівен Пайфер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG