Спеціальні потреби

Газета твердить, що в Українi в`язницi ЦРУ


Підтверджено iснування в Європi таємних в`язниць, в яких ЦРУ допитує підозрюваних терористiв iз застосуванням тортур. Таке сенсацiйне повідомлення надрукувала швейцарська газета Зонтаґсблiк (Sonntagsblick), посилаючись на документ, який вона нiбито отримала від швейцарських спецслужб.

В документi, як пише газета, згадка про перехоплений швейцарцями факс мiж міністерством закордонних справ Єгипту та єгипетським послом в Лондонi, в якому мова про те, що подібні в`язницi ЦРУ утримує в Румунії, Болгарії, Македонії, Косово, а також в Українi.

Спроби нашого київського кореспондента отримати реакцiю з цього приводу від українського МЗС залишилися безрезультатними, оскiльки у зв`язку iз святами там на телефони вiдповiдає лише черговий.

США на сьогоднi анi пiдтвердили, анi заперечили iснування в`язниць. Президент Буш заявив, що «ми тортур не застосовуємо», а державний секретар США Кондолiза Райс заявила – до речі пiд час нещодавнього вiзиту в Києві – що американці зобов`язанi дотримуватися мiжнародної Конвенції проти тортур як у США, так i на територіях інших країн.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG