Спеціальні потреби

Литвин не виключає відставки ряду міністрів


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не виключає, що після розгляду в парламенті 10 січня “газових” домовленостей з Росією профільні міністри підуть у відставку.

Верховна Рада може зажадати звільнення міністрів, відповідальних за “газові” домовленості з Росією. Про це у понеділок заявив Володимир Литвин. Відповідаючи на запитання журналістів, чи може призначений на 10 січня розгляд “газового” питання у парламенті закінчитися відставкою Кабінету, спікер сказав, що все залежатиме від аргументів, наведених урядовцями.

“Все буде залежати від того, який набір аргументів буде. Наскільки буде відкрито інформована Верховна Рада, а відтак суспільство українське про ці домовленості, які досягнуті”.

Литвин прогнозує бурхливий розгляд у парламенті урядового звіту про забезпечення України блакитним паливом. Як він передбачає, Верховна Рада вимагатиме від уряду переконливих гарантій того, що ціна на газ не змінюватиметься впродовж п`яти років. “Якщо ми матимем 95 доларів за тисячу кубів протягом п`яти років – це стабільність; якщо через півроку ціна зміниться – це потрясіння для України”, -- підкреслив спікер.

Голова Верховної Ради також зауважив, що у зв`язку з новими цінами на газ необхідно вносити зміни до державного бюджету на 2006 рік. Що робити з бюджетом, теж вирішать на Дні уряду 10 січня, каже Литвин:

“Що нам потрібно робити з бюджетом. Цілком очевидно, що бюджет потрібно перераховувати, переглядати. Коли ми будемо це робити і хто буде за це відповідати. Я вважаю, що це спільна відповідальність уряду і Верховної Ради”, -- зазначив спікер Литвин.

XS
SM
MD
LG