Спеціальні потреби

Єхануров критикує критикiв газової угоди


В Україні продовжують коментувати українсько-російську “газову” угоду. Прем`єр-міністр Юрiй Єхануров засудив політичні сили, що виступили з критикою цих домовленостей. Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявляє, що парламент має розібратися в суті підписаних документів. А тим часом російський Газпром і Нафтогаз України повідомляють про своє остаточне примирення.

“Недобре і навіть по-зрадницьки чинять деякі політичні сили, коли не цураються наживати собі політичний капітал на проблемах країни”. Так прокоментував Юрій Єхануров критику на адресу досягнутих між Україною і Росією газових домовленостей. “Думаю, більшість наших співгромадян уже розібралась, на чиєму боці вони “воюють”, -- зазначає глава уряду в заяві, поширеній у п`ятницю.

Звітуючи про наслідки укладеної угоди, прем`єр-міністр у своїй заяві наголосив, що Україна і Росія досягли взаємовигідних домовленостей з газового питання. Як пояснив очільник Кабінету, газ до кордону України за ціною 95 доларів за тисячу кубометрів постачатиме компанія, обрана російською стороною. Отримувати газ на кордоні буде українсько-російське спільне підприємство, керівника якого призначить українська сторона. Згідно з домовленістю, будь-які зміни ціни на газ і транзит відбуватимуться тільки за умови обопільної згоди сторін.

Напередодні, коментуючи заяви Юлії Тимошенко, яка назвала газову угоду “зрадою національних інтересів”, Єхануров пообіцяв вислухати її поради стосовно ситуації в газовій сфері. “Тимошенко прекрасно розуміється на посередницьких схемах у газовій галузі”, -- іронічно зауважив глава уряду. За його словами, “працюючи у приватній компанії, Юлія Володимирівна сколотила величезний капітал, «допомагаючи» Україні закуповувати газ”.

Інше твердження екс-прем`єрки – про те, нібито Україна віддала частину своєї газотранспортної системи Росії, спростував у п`ятницю секретар Ради з нацбезпеки та оборони. Це твердження не відповідає дійсності, -- заявив Анатолій Кінах. За його словами, для реалізації газу, що його постачатиме до українсько-російського кордону РосУкрЕнерго, в Україні створюють спільне підприємство 50 на 50 за участю НАК Нафтогаз України, яке працюватиме під українською юрисдикцією.

Кінах спростував також заяву лідера партії “Віче” Інни Богословської про те, що ціна в 95 доларів за 1000 кубів російського газу діятиме лише в першому півріччі цього року. Слідом за прем`єр-міністром, секретар РНБО послався на досягнуту домовленість, за якою будь-які подальші цінові зміни можуть відбутися тільки за згодою двох сторін.

Своєю чергою, голова Верховної Ради Володимир Литвин висловив занепокоєння з приводу підписаних з Росією газових угод. “Як розуміти, що газ купується за 230, а продається за 95, і скільки буде коштувати таке благодійництво з боку комерційної структури українському споживачу?” -- сказав спікер у п`ятницю в інтерв`ю журналістам. Литвин зауважив, що сьогодні йому важко дати оцінку підписаним документам, оскільки думки лунають прямо протилежні, однак пообіцяв, що парламент розбиратиметься в газових угодах “спокійно та без передвиборних гасел”. Він також заявив, що Верховна Рада рекомендуватиме урядові не підвищувати ціни на газ та електроенергію для населення.

А тим часом російський Газпром і Нафтогаз України заявили: всі суперечності, які існували між ними в минулому, розв`язано. “Надалі питання спрівпраці у газові сфері вирішуватимуться конструктивно, у дусі взаєморозуміння і поваги. Конфлікт вичерпано”. говориться у спільній заяві Газпрому і Нафтогазу, поширеній у п`ятницю.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG