Спеціальні потреби

Райс скритикувала Росію за газову вiйну


Державний секретар США Кондолiза Райс пiддала критицi Росiю за раптове підвищення Українi цін на газ, назвавши рішення політично мотивованим. Вона також закликала Москву бути відповідальним гравцем в мiжнароднiй економiцi.

Виступаючи в четвер вранцi перед акредитованими в Держдепартаментi журналiстами, Райс сказала, що це «іронічно i недобре», що Росiя газовими експортами чинить тиск на колишнього союзника в час, коли вона перебирає на себе головування у «Групi восьми». Росiя першого січня стала ротацiйним головою в цьому об`єднанні найпотужнiших у свiтi економік.

«Я думаю, що така повeдiнка i надалi викликатиме коментарi щодо вiдстанi, яка iснує мiж поведінкою Росії та тим, чого можна було б очiкувати від відповідального члена “Групи восьми”», - зазначила американський держсекретар.

Торкаючись конкретно українсько-росiйського газового протистояння, Райс зазначила, що «коли ви робите це в такий спосіб, в який воно вiдбулося, з очевидним політичним мотивом, то безумовно, що воно створює проблеми».

Заява, враховуючи зазвичай дружнє ставлення Райс до Росії, розцінено як нетипово гостру.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG