Спеціальні потреби

Нафтогаз України вiтає пiдписанi домовленостi


Керівник Нафтогазу Олексій Івченко назвав підписані угоди історичними. Україна закрила свій газовий баланс і навіть матиме надлишки палива, які ймовірно продаватиме Молдові, каже вiн:

«Ми сьогодні здобули енергетичну безпеку держави. Тому що ми перейшли на абсолютно ринкові стосунки між господарюючими суб`єктами».

Ринкові стосунки означають кінець бартеру – всі розрахунки здійснюватимуть виключно грошима. Сума, яку Україна братиме з Газпрому за прокачку російського газу в Європу, теж зросла майже в півтора рази. Державна компанія Нафтогаз за рік на цьому заробить 2,4 мільярди доларів. За словами Iвченка, сторони подбали, щоб цьогорічна газова війна не повторилася принаймні п`ять років:

«Ціна на газ і транзитна ставка може змінюватися за взаємною згодою сторін. Якщо не буде згоди сторін, значить залишаються ті умови, які діють».

Узгоджена схема розрахунків поширюватиметься й на поставки, здійснені з початку року. Тому у сторін не буде підстав звинувачувати один одного у крадіжках або контрабанді. Для української економіки нинішнє підвищення ціни на газ буде хоча й болючим, але не фатальним, кажуть експерти.

XS
SM
MD
LG