Спеціальні потреби

Росiя звинувачує Україну в крадіжках газу


Україна другий день поспіль живе без російського газу. Перші особи країни щодня радяться як діяти далі. Президент Ющенко сьогодні пояснював свою позицію послам західних країн. Натомість Газпром продовжує звинувачувати Україну у крадіжках газу.

Україна та Росія змобілізовані на газову війну. В Укргазі щодня відбуваються наради за участі президента та прем`ра, а журналістам останню інформацію про газові проблеми подають двічі на день. Нині Україна вже другу добу без російського газу. Українські електростанції зменшили споживання газу, і за словами прем`єра Єханурова, зменшити його споживання має і ціла низка промислових підприємств. Деякі з них взагалі можуть відключити. Особливих проблем з газом для населення немає. Україна поки що споживає газ з власного видобутку та газосховищ, а також туркменський газ, згідно з досягнутими з Ашхабадом домовленостями.

Водночас українська влада наголошує, що продовжує перекачувати газ до Європи власним коштом та за допомогою власного технічного газу. Це, як кажуть, жест західно-європейським партнерам на пiдтвердження того, що Україна завжди готова виконувати взяті на себе зобов`язання.

Натомість Нафтогаз стверджує, що Росія фактично визнала, що суттєво недодавала газу європейцям. Як сказано у повідомленні Нафтогазу, у зв’язку з прийнятим рішенням про компенсацію недопоставок росiйського газу споживачам Західної Європи Газпром вживає заходів для збільшення подачі газу на кордон мiж Російською Федерацією i Україною на величину недопоставок. Таким чином Газпром визнав, що не забезпечив достатніх обсягів газу для транзитного постачання в країни Європи через територію України, наголошує Нафтогаз.

Українська компанія заявляє, що у зв’язку з недосягненням домовленостей Нафтогазом і Газпромом про зміну чинних умов транзиту російського газу через територію України та оплати за нього, українська сторона у цих відносинах керується чинною довгостроковою договірною базою між компаніями.

Натомість росіяни у весь голос кажуть, що Україна «краде» газ. Як сказав заступник голови правління Газпрому Олександр Медвєдєв, за перші сутки Нового року Україна «вкрала» 100 мiльйонiв кубів газу, призначеного європейцям. Мовляв, звідси зниження тиску у європейських мережах i це коштує 25 мільйонів доларів за добу. Жодного туркменського газу в українську газотранспортну систему не поступає, каже він. Можливо, в цьому і є головна причина непорозумінь. За словами українських посадовців, Росія могла перекрити туркменський газ, призначений для України, і закачувати його у власні сховища, натомість Україна відбирає його згідно з домовленостями з Туркменістаном. Тепер у цьому всьому мають розбиратися незалежні аудиторські кампанії, яких запросили для перевірки обидві ворогуючі сторони.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG