Спеціальні потреби

В справi Гонгадзе розпочалися слухання


Сьогодні в Апеляційному суді Києва розпочалося попереднє судове слухання у справі вбивства Георгія Гонгадзе. Засідання проходило в закритому режимі, а на лаві підсудних були тільки безпосередні виконавці цього найрезонанснішого злочину в усій новітній історії України.

Суд, що його президент обіцяв зробити відкритим, почався за зачиненими дверима. На попереднє слухання найгучнішої справи останніх років – про вбивство Гонгадзе – журналістів не допустили. І головне розчарування процесу, якого чекали 5 років – відсутність на лаві підсудних замовникiв та організаторiв злочину. Їх досі не встановлено і щодо них – кажуть у Генпрокуратурі – далі триває розслідування; судити наразі збираються лише безпосередніх убивць.

Звинувачуваних троє, й усі вони колишні правоохоронці. Екс-офіцери міліції Микола Протасов і Валерій Костенко знаходяться під вартою, Олександр Попович – водій автівки, якою везли Гонгадзе – на підписці про невиїзд. Четвертий звинувачуваний у вбивстві – колишній начальник цих трьох генерал Олексій Пукач донині перебуває у розшуку.

Потерпілу сторону – матір вбитого журналіста – на суді представляє адвокат Андрій Федур. Перед початком слухань він зробив заяву для преси, сказавши, що наполягатиме на поверненні справи на додаткове розслідування. Як вважає адвокат, судовий процес не можна починати доти, доки не будуть встановлені не тільки безпосередні виконавці, але й замовники злочину:

«Я вважаю, що не всі особи притягнуті до відповідальності по цій кримінальній справі, я саме про це маю намір говорити в судовій залі сьогодні».

Прокоментував початок судових слухань і Олександр Мороз. Лідер соціалістів уперше оприлюднив аудіозаписи з кабінету Кучми, на яких голос, схожий на голос екс-президента, наказав “розібратися” з Георгієм Гонгадзе. Мороз переконаний, що суд над виконавцями має єдину мету – дати змогу уникнути покарання замовникам:

«Це ясно, що варіант, який розроблявся в Генеральній прокуратурі свого часу для того, щоб відвести відповідальність від тих, хто має бути перед судом».

Досудові слухання, що розпочалися в понеділок, мають дати відповідь на питання – чи може справа Гонгадзе бути передана до суду. Якщо суд вирішить, що доказова база є достатньою, а всі обвинувачувані знаходяться на лаві підсудних, тоді буде названо дату початку розгляду справи по суті.

І, як стало відомо, Київський апеляційний суд відхилив клопотання представника потерпілої сторони про повернення справи на додаткове розслідування. Суд вирішив приступити до розгляду справи по суті і призначив дату розгляду – 9 січня. Ухвалено також, що засідання відбуватимуться у відкритому режимі.

Нагадаємо: президент Віктор Ющенко заявляв, що вважає розкриття вбивства Гонгадзе справою честі для України. Як неодноразово стверджував глава держави, будуть покарані і ті, хто убив, і ті, хто замовив убивство.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG