Спеціальні потреби

Український контингент в Iраку готовий до виборiв


Командування українського контингенту в Іраку заявляє про готовність до забезпечення порядку під час запланованих на завтра (15.12) виборів. Українці не братимуть безпосередньої участі в охоронних заходах. Однак мобільні підрозділи контингенту знаходитимуться в стані повної готовності надати допомогу місцевій поліції та армії.

Український контингент завершив підготовку до проведення в Іраку виборів до Національної Асамблеї. Про це повідомляє прес-служба оборонного відомства. За її даними, українські військові діятимуть за заздалегідь розробленим планом. Він повністю узгоджений із місцевою владою провінції Васіт.

Документом визначено завдання підрозділам іракської армії та поліції, прикордонників та військовим українського контингенту. Зокрема, іракські поліцейські складатимуть внутрішнє кільце безпеки. Вони охоронятимуть всі виборчі дільниці, патрулюватимуть населені пункти та виставлятимуть тимчасові блок-пости.

Друге кільце безпеки створять військовослужбовці іракської армії. Силами трьох батальйонів навколо міст провінції Васіт будуть виставлені блок-пости. Вулиці та шляхи контролюватимуть рухомі патрулі. На виборчих дільницях в двох прикордонних населених пунктах службу нестимуть іракські прикордонники. У цих заходах задіяно понад 7 тисяч іракських поліцейських та військовослужбовців місцевої армії.

Українські військові безпосередньої участі в охороні не братимуть. Однак знаходитимуться у повній готовності надати допомогу місцевим підрозділам. У складі тактичної групи Збройних сил України буде створено підрозділи швидкого реагування. За рішенням командира багатонаціональної дивізії “Центр-Південь” на час проведення виборів українці отримають групу повітряної підтримки.

Як повідомив полковник Олександр Кравчук, напередодні голосування українські миротворці та представники ООН перевірили готовність Центральної виборчої комісії провінції Васіт до проведення виборів та надали рекомендації з організації роботи. Вони також перевірили стан захищеності виборчих дільниць, центрального складу зберігання виборчих матеріалів та надали необхідну допомогу в їх інженерному дообладнанні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG