Спеціальні потреби

Українськi енергетики б`ють на сполох


В той час як Київ і Москва ведуть переговори постачання газу, на сполох б`ють українські енергетики. Вони попереджають про значне зменшення з наступного року видобування в Україні газу та нафти. Причина – підвищення податків підприємств галузі. Цей крок зробить частину промислів нерентабельними.

Наступного року видобування газу та нафти в Україні суттєво скоротиться. Такий песимістичний прогноз роблять представники компанії «Нафтогаз» - найбільшого виробника енергоносіїв в країні. Причина - заплановане на наступний рік збільшення податків та ренти для підприємств галузі у півтора-два рази.

Таке підвищення податків експерти називають невиправданим. Адже останнім часом такі відрахування вже збільшили в 5 разів. За рік підприємства галузі збільшили сплату податків вдвічі. Голова об`єднаної профспілки працівників «Укрнафти» Володимир Тютюнін каже - компанія й так практично не має коштів на модернізацію обладнання. Після підвищення податків частина нафтовидобувних родовищ стане нерентабельними - їх доведеться закрити, каже вiн:

«Якщо Верховна рада схвалить цей закон про збільшення ренти, нам доведеться скорочувати робочі місця на заході країни. Вони зараз на дотаціях за рахунок надходжень зі сходу. Це призведе до руйнування «Укрнафти» - найбільшої нафтовидобувної компанії в країні».

Розрахунки промисловців показують – видобування сировини не зупиниться лише в одному регіоні - на Полтавщині. Бо лише там є достатній запас рентабельності. В зв`язку із скороченням видобування, в «Укрнафті» прогнозують звільнення понад 15 тисяч людей – це майже половина працівників компанії.

«Держава бачить в нафтогазовій галузі дійну корову і затикає її грішми дірки в бюджеті» - каже перший заступник голови бюджетного комітету Валерій Асадчев. Він звертає увагу, що попри передвиборчі обіцянки уряд поки що збільшує податкове навантаження на бізнес:

«Уряд до сьогоднішнього дня діє старими методами, бо треба, як я кажу, більше видоювати коштів в бюджет. Часто це закінчується тим, що виробники скорочують обсяги виробництва і бюджет недоотримує грошей. Хоча написано на папері багато, але фактично може надійти значно менше, ніж планувалося».

Річні обсяги видобування нафти та газу в Україні скорочувалися, починаючи з 70-их років. Спад вдалося зупинити лише на початку десятиліття. Нині українські виробники газу та нафти забезпечуть потреби країни менше ніж на 20 відсотків. Це незначна цифра, але за рахунок цих обсягів уряд може впливати на ринок під час цінових коливань. Експерти кажуть, якщо збудуться песимістичні прогнози – країна опиниться ще в більшій залежності від імпортних нафти та газу. Досвід показує – домовлятися про ціни із російськими постачальниками набагато складніше, ніж з вітчизняними.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG