Спеціальні потреби

Мiносвiти України проводить реформи


Міністерство освіти України планує запровадити незалежне тестування випускників середніх шкіл. Вперше цього року експеримент буде запроваджено на Чернігівщині. Пізніше практика буде поширена на територію усієї України.


З наступного року в Україні розпочнеться перший організаційно-експериментальний етап освітньої реформи. В дев`яти найбільших містах України будуть створені спеціальні центри, які будуть проводити тестування рівня освіти випускників. Пізніше результати тестувань можна буде передавати для участі у конкурсі до будь-якого вищого навчального закладу. Реформа, яку пропонує провести Міністерство, покликана не лише дати об`єктивну оцінку рівню середньої освіти, але й покращити її, каже міністр освіти Станіслав Ніколаєнко:

«Головна мета – підвищити якість вітчизняної освіти, зробити так, щоб наші діти, коли вони ходять до школи, щоб вони там дійсно отримували необхідну суму знань, щоб розвивались їхні таланти, щоб вони вчились вчитись».

Центри тестувань працюватимуть протягом цілого року. Вони перевірятимуть знання не лише випускників, а й учнів четвертих та дев`ятих класів. Пізніше, згідно з отриманими результатами у міністерстві корегуватимуть програму навчань. Що стосується учнів одинадцятих класів, то їх результати тестувань вноситимуться до спеціальної інформаційної бази і у будь-який момент члени екзаменаційної комісії з вищого навчального закладу зможуть перевірити будь-яку оцінку. Міністр освіти, каже, що у нової реформи буде немало противників, адже рівень корумпованості в освітній галузі дуже високий:

«Я ж не буду говорити про якісь моменти, про які ви здогадуєтесь, скільки людей можуть приробіток свій втратити. Ринок освітніх послуг сьогодні в Україні, тільки по системі вищої освіти, це приблизно 7,5 мільярдів гривень. Тому ви розумієте, коли ми будемо робити ці чесні і прозорі механізми, дехто буде, скажімо, шокований».

Станіслав Ніколаєнко також пообіцяв, що з наступного року у середніх школах почне діяти державна програма інформатизації. І якщо сьогодні на один комп’ютер у школах приходиться 75 учнів, то незабаром планується скоротити цю кількість до 15-ти. Щоправда, міністр закликав директорів шкіл самостійно шукати можливості для комп`ютеризації навчальних закладів, оскільки очікування допомоги від держави може затягнутись.

XS
SM
MD
LG