Спеціальні потреби

Українa увiйшла в трансатлантичну структуру


Україна стала членом Ради міністрів оборони країн Південно-східної Європи, до якої крім країн регiону входять також Сполучені Штати. Її прийнято до організації шостого грудня на зустрiчi членiв Ради у Вашингтоні.

Підписання протоколу про приєднання України до Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи була ключовим моментом Пленарного засідання цьогорічної Десятої Конференції цієї організації. На нарадах, які проходили у Вашингтоні 5-6 грудня, її учасники обговорили питання нерозповсюдження зброї, прикордонної безпеки, збереження миру, та організації спільних військових навчань.

Пленарне засідання десятої Конференції Ради міністрів оборони країн Південно-східної Європи відкрив міністр оборони США Дональд Рамсфельд. У своїй вступній промові вiн серед іншого привітав Україну з отриманням статусу постійного члена цієї організації:

«Я хочу особливо привітати міністра Гриценка, який уперше представляє Україну у якості повноправного члена. Ми вас всіх вітаємо та сподіваємось на подальше укріплення зв'язків між нашими країнами».

За словами голови цьогорічної конференції Ради міністрів Бесніка Бараджа, приєднання України до цієї організації є необхідним кроком для досягнення поставлених перед Радою цілей:

«Ми стали свідками змін та прогресу в Україні за останні роки. Україна підтримує демократичні процеси. Тому цілком природно, що сьогодні у Вашингтоні на цьогорічному засідання ми підписуємо документ, який робить її повноправним членом організації.

Після урочистої церемонії підписання міністрами десятьох країн-членів протоколу про прийняття, слово взяв сам міністр оборони України Анатолій Грищенко:

«Наші солдати вже зараз відбувають важливу службу в Іраку, Лівані, Косово та інших місцях. Тому тут я виконую цілком приємне для мене завдання підписати документ, який дозволить Україні приєднатися до цієї важливої та на мою думку, потенційно ще більш значущої організації. Я хочу наголосити, що ви побачите Україну більш відповідальною та більш залученою до процесу підтримки регіональної безпеки.

Заснована десять років тому організація піклується питаннями стабільності та безпеки у східноєвропейському регіоні, залучаючи його країни до співпраці. Сьогодні Україна стала одинадцятим повноправним членом Ради, до якої також входять Албанія, Болгарія, Хорватія, Греція, Італія, Македонія. Румунія, Словенія, Туреччина і Сполучені Штати.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG