Спеціальні потреби

Мельниченка звинувачують люди Березовського


Микола Мельниченко лжесвідчив під присягою. У цьому екс-майора президентської охорони звинувачують люди Бориса Березовського. Соратники опального російського олігарха Алекс Гольдфарб і Юрiй Фельштинський заявили на прес-конференції в Києві, що Мельниченко сфабрикував роздруківки плівок із “замовленням” вбивства екс-депутата Олександра Єльяшкевича. Люди Березовського розшифрували плівки заново і твердять, що такого епізоду там нема.

Микола Мельниченко обманув американське правосуддя. Як твердять люди Березовського, екс-майор брехав під присягою, коли свідчив про автентичність зроблених ним роздруківок аудіозаписів. Наказу Кучми розправитися з Єльяшкевичем насправді на плівках нема, є лише лайка на адресу екс-депутата. У фонді Березовського зробили нову розшифровку цього фрагменту аудіозапису, який досі після Мельниченка ніхто не переслуховував, і виявили підміну.

Як пояснюють соратники Березовського, у Сполучених Штатах зазвичай вірять на слово людині, яка дає свідчення під присягою. Мовляв, повірили і Мельниченку, коли він підтвердив, що Кучма “замовив” Єльяшкевича. Сам запис ніхто не перевіряв, а Єльяшкевичу дали політичний притулок.

На прес-конференції журналістам роздали заново зроблені роздруківки розмови в кабінеті Кучми.

“У тому, що ми вам роздали, видно, що, власне, було сфабриковано, -- каже голова фонду Березовського Алекс Гольдфарб. -- Ситуація така: сидять в кабінеті Деркач і Кучма, а на телеекрані з`являється Єльяшкевич, який виступає у Раді. Кучма бачить Єльяшкевича і каже – далі йде нецензурна лайка. Після цього між Кучмою і Деркачем триває перервана розмова про посади в СБУ, і нічого такого, ніяких наказів “замочити” чи “провчити” Єльяшкевича – нічого більше немає”.

Представники фонду Березовського, куди Мельниченко свого часу передав скандальний аудіоархів, прибули у Київ за викликом Генпрокуратури свідчити у справі Гонгадзе. Вони кажуть, що факт фальшування майором розшифровки по Єльяшкевичу має важливе значення для справи вбитого журналіста. Мовляв, якби підтвердилось, що Кучма ще задовго до вбивства Гонгадзе віддавав прямі накази розправитися з політичними противниками, було б легше довести його роль як “замовника” Гонгадзе.

При цьому соратники Березовського особливо наголошують: сфальшована паперова роздруківка, а не сам аудіофайл. Плівки справжні, а от довіра до Мельниченка під питанням, -- каже Алекс Гольдфарб:

“Плівкам місце в прокуратурі, а Колі, на наш погляд, місце в тюрмі за брехливі свідчення під присягою”. Як додає Юрій Фельштинський, Микола Мельниченко досі так і не дав правдивих та повних свідчень про те, як записував президента, і давати не збирається:

“І тоді вже Микола Мельниченко переходить з категорії свідка в категорію співучасника”, -- каже Фельштинський. На думку соратників Березовського, екс-майор повернувся в Україну з єдиною метою – поновитись в Раді і отримати недоторканність, аби мати законні підстави не давати свідчень. Бо за їх словами, він панічно боїться однієї людини в Україні – кого, не кажуть, але ця людина усім українцям відома.

Так чи інакше, “касетний скандал”, який з поверненням в Україну його автора розгорівся з новою силою, стає все заплутанішим. До гри долучаються опальні російські олігархи. І якщо представники Березовського запевняють, що він не має жодних намірів впливати на розслідування справи, то Микола Мельниченко на своїй першій прес-конференції встиг заявити, що знає про плани Бориса Абрамовича сфабрикувати справу Гонгадзе, так само як і доказову базу по Єльяшкевичу.

XS
SM
MD
LG