Спеціальні потреби

Серед кримської птиці зафiксовано грип


В п'яти селах Криму від пташиного грипу загинуло понад двi тисячі птахів. Втiм, поширення вірусу хвороби в Україні поки що вдалося зупинити. Про це запевняють в Міністерстві надзвичайних ситуацій країни. Представники МНС знищують всю свійську птицю в районі поширення захворювання. Випадків зараження вірусом людей не зафіксовано.

Випадки захворювання на пташиний грип зафіксували в суботу на Кримському півосторові в прилеглих до озера Сиваш районах. В місцевих селах почала масово гинути домашня птиця. За останніми даними МНС, від хвороби загинуло дві з половиною тисячі птахів. На думку фахівців, головною причиною поширення вірусу стали контакти свійської птиці з перелітними птахами.

Українська влада відреагувала на повідомлення оперативно. Вже в суботу президент Ющенко оголосив в постраждалих районах надзвичайний стан. Створено урядовий штаб боротьби із хворобою. Його очолив міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Вже в неділю він вирушив до постраждалих районів.

Щоб попередити поширення вірусу, у селищах, де виявлено зараження, вже почалося повне знищеня свійської птиці та заборонено вживати її м’ясо. Забиту птицю спалюють та закопують в спеціально виритих ямах. Мешканцям місцевих сіл влада пообіцяла матеріальне відшкодування за знищену птицю. За курку даватимуть 15 грн., качку – 24, гусака - 36. Найдорожче оцінили індиків - 90 грн. На компенсації населенню з бюджету вже виділено 25 мільйонів гривень.

Прес-секретар міністра Ігор Король повідомив, що штаб боротьби із пташиним грипом працює в цілодобовому режимі:

«Міністр відвідав всі п`ять сіл, де виявлений вірус пташиного грипу. Скрізь ситуація спокійна. Люди здебільшого ставляться до проблеми з розумінням. Випадків захворювання людей – немає. Міністерство виявилося цілком готовим до дій в цій надзвичайній ситуації».

Із постраждалих районів заборонили вивіз живої птиці та яєць, а також їх реалізацію населенню. Навколо селищ, де виявлено випадки ураження вірусом, встановлено трикілометровий карантинний кордон. Найближчим часом відбудеться тотальна вакцинація місцевого населення.

XS
SM
MD
LG