Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко розпочала кампанію зi Львова
У суботу з візитом у Львові перебувала лідер партії „Батьківщина” Юлія Тимошенко. На віче за її участі зібралося більше 10 тисяч мешканців Львова та Західної України.

Візитом до Львова Юлія Тимошенко розпочала передвиборчі поїдки по регіонах України. У Львові вона ще раз сказала, що Блок її імені піде на вибори окремо, аргументуючи цю думку результатами соціологічних досліджень. Тимошенко переконана, що якщо „Народний Союз Наша Україна” та Блок Юлії Тимошенко підуть на вибори двома колонами та не будуть воювати між собою, вони отримають більшу кількість голосів і зможуть протистояти команді Януковича.

Таким чином Тимошенко не виправдала сподівань львівського губернатора Петра Олійника, який водночас є лідером обласної організації „Наша Україна”. Напередодні прес-служба організації розповсюдила заяву Олійника, в якій він привітав візит Тимошенко до Львова та висловив очікування, що виступаючи перед львів’янами, Юлія Володимирівна заявить про своє рішення увійти до виборчого блоку Ющенка.

Юлія Тимошенко багато говорила про свою підтримку президента Ющенка та про ворожість його оточення до неї як до, так і під час прем’єрства. Вона вважає, що люди, близькі до Віктора Ющенка, користуються старими корупційними схемами та йдуть на неприпустимі компроміси з угрупуваннями, близькими до Кучми та Януковича. За словами Тимошенко, „через місяць після перемоги нові й старі клани змовилися, через два місяці – спільно снідали, а через чотири мали спільний бізнес”. Щоправда, після віча, на прес-конференції, найскладнішими питаннями для Юлії Володимирівни виявилися ті, які стосувалися її оточення, зокрема й у Львівському регіоні. Юлія Тимошенко:

«Якщо у нас в команді з’являються люди, і от питають нас – „От вони були там чи там” – я хочу сказати, що відмінність в тому, що або вони сприймають наші принципи, ідеї, ідеали і мету, і тоді вони можуть бути в команді. І, можливо, це для них складний вибір, бо це для них надзвичайний стан – патріотизму. А якщо вони не зможуть це сприйняти – значить ці люди змушені будуть піти з нашої команди».

Відсутність у списку Анатолія Матвієнка лідер БЮТу пояснила внутрішніми суперечностями у партії „Собор”, відсутність Зінченка – тим, що він сам є достатньо сильним політиком, аби йти на вибори самостійно, відсутніть Бродського – його власним рішенням та бажанням працювати у штабі. Тимошенко підтвердила наявність у виборчому списку БЮТ Петра Димінського, народного депутата та голову спостережної ради нафтопереробного комплексу „Галичина”, Степана Курпіля – голови львівського штабу БЮТ, та Андрія Шкіля. Проте вона так і не висловилася однозначно стосовно перебування у списку Олександра Волкова:

«Насправді мова не йде, а йде про фразу „лідери чи партії”, а мова йте про ту мету, яка стосується майбутнього України. Давайте, ви будете задавати питання по персоналіях, коли ви побачите наші списки. Думаю, що багато питань у вас просто зникне. Апріорі».

Колишній мер Львова Любомир Буняк, якого Тимошенко підтримувала на виборах, невдало завершив своє перебування на цій посаді – його відправили у відставку депутати міськради. У суботу Юлія Тимошенко також сказала, що БЮТ не підтримуватиме жодну з кандидатур на посаду міського голови. Також вона звернулася із проханням до преси повідомляти, якщо формування списків на місцях відбувається на засадах корупції чи кумівства: Юлія Тимошенко:

«І поки я очолюю цю політичну силу, я як лідер блоку, лідер партії нікому не дозволю формувати кон`юнктурні рішення -- рішення, які так чи інакше змінюють наш шлях або псують наш результат. Тому тут будьте спокійні».

Те, що Віктор Ющенко може піти на чолі партійного списку НСНУ, Юлія Тимошенко охарактеризувала як хибний крок. Вона знову ж таки вважає, що до цього президента підштовхнуло оточення. І знову ж таки сподівається, що за власним рішенням Віктор Ющенко відмовиться від першого місця у списку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG