Спеціальні потреби

У Києвi вiдбулась зустрiч поборникiв демократiї


У Києві відбувся перший форум Спільноти Демократичного Вибору. У зібранні новоствореної організації, зініційованої Україною та Грузією, взяли участь президенти дев`яти країн балто-чорноморсько-каспійського регіону. У підсумковому документі країни-учасниці засвідчили своє прагнення співпрацювати для перемоги демократії на європейському континенті.

Спільнота Демократичного Вибору замість Співдружності Незалежних Держав. Саме так – як альтернативу СНД витлумачили нову організацію деякі російські політтехнологи. Відомий опонент помаранчевої революції Глєб Павловський напередодні відкриття форуму назвав Спільноту “антиросійською віссю”, заявивши, що вбачає в ній знаряддя розширення НАТО на Схід.

А тим часом ініціатори організації – Україна та Грузія – кажуть, що хочуть об`єднати, а не роз`єднати регіон. І що мета нового утворення – не дружити проти когось, а утверджувати демократію та наближати спільну мету країн-учасниць – вступ до Євросоюзу. Про це сказав, відкриваючи представницьке зібрання за участю лідерів дев`яти держав, президент України Віктор Ющенко:

«Мета нашої ініціативи не має якогось спрямування проти третіх країн або інституцій. Натомість спільнота уявляється мені як відвертий діалог між друзями, прихильниками ідей підтримки демократії та верховенства права, як діалог, учасники якого на урядовому і неурядовому рівнях даватимуть одне одному повне сприяння».

Нагоду продемонструвати відданість задекларованим демократичним ідеалам Україна матиме вже у березні наступного року, під час виборів до Верховної Ради. Як запевнив Ющенко, це будуть перші чесні вибори:

«Це будуть перші демократичні вибори до українського парламенту. Я вас в цьому запевняю як президент країни. Жодної копійки державних фінансів поза законом не буде працювати на ці вибори. Жодного адміністративного тиску будь-якої інституції не буде чинитися на будь-яку політичну силу».

Спільнота Демократичного Вибору наразі об`єднала Україну, Грузію, Естонію, Латвію, Литву, Молдову, Словенію, Болгарію та Румунію. Президенти цих країн, виступаючи на форумі, схвально відгукувались про ініціативу політичного, економічного та безпекового зближення демократій балто-чорноморсько-каспійського регіону. Промовці вітали також Україну з демократичними перетвореннями, що відбуваються тут після листопада минулого року. Учасники підписали Декларацію про створення Спільноти і домовились про проведення, у 2006 році, наступних форумів у Бухаресті, Вільнюсі і Тбілісі.

На Форумі були присутні представники ООН, ОБСЄ, Ради Європи. Заступник Держсекретаря США Пола Добрянськi передала делегатам вітання від президента Сполучених Штатів. У своєму вітанні “лідерам демократії у Києві “ президент Буш висловив високу оцінку роботі учасників форуму і всіх тих, хто працює на справу свободи у балтійському, чорноморському, каспійському регіонах та по всьому світі. Він відзначив також провідну роль у скликанні форуму президентів Ющенка і Саакашвілі. “Ваші зусилля надихають усіх, хто любить свободу. Америка буде з вами!”, -- зазнашив американський президент.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG