Спеціальні потреби

Україна в очах ЄС стала ринковою економікою


Найуспішнішим в історії взаємин України з ЄС назвав двосторонній саміт президент Ющенко. Політичні заяви, які прозвучали під час саміту щодо майбутнього України в Європi та статус країни з ринковою економікою – це ті аргументи, які доводять тезу президента.

Сьогодні українська столиця приймала високих європейьсикх гостей. На саміт Україна-ЄС прибули прем`єр головуючої нині в Союзі Великобританiї Тоні Блер, голова Єврокомісії Хосе Мануель Барросо та комісар ЄС Хав`єр Солана. Всі вони відзначали серйозний поступ України у напрямку демократії та казали про значно поглиблену співпрацю з ЄС. До речі, до саміту європейці підготували Києву подарунок – статус країни з ринковою економікою, якого Україна добивалася останні декілька років.

Віктор Ющенко був задоволений таким рішенням ЄС і заявив, що це дуже конкретне політичне рішення, яке Київ очікував від Брюсселя. Це, на думку президента, суттєво полегшить життя українському бізнесу.

Тоні Блер заявив, що Україна довела свою відданість європейським iдеалам рік тому під час помаранчевої революції, і тепер має проводити реформи, які дозволять їй юридично стати частиною об`єднаної Європи.

Тоні Блер каже, що членом Світової організації торгівлі Україна стане дуже швидко – вже на початку нового року. Так само успішно мають звершитися і перемовини з ЄС про лібералізацію візового режиму для Українців – заявив Барросо, однак не уточнив, коли саме це станеться.

Українські експерти також позитивно оцінили результати саміту. Вони вважають, що досягнуті домовленості можуть стати позитивним сигналом для іноземних інвесторів.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG